• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
izashev - помощник
Здравейте,
Питам тук разбиращите дали такъв бойлер със свободно изтичане през смесител тип Юнга може да се постави под мивка и се свърже с нормален смесител за работа под налягане. Бойлера е на Елдом тип:72325NMB за монтаж над мивка.
Благодаря предварително на отговорилите ми. :?
izashev - помощник
Благодаря за отговора. Този чертеж съм го гледал и ми е чудно защо не са начертали и изходящата търба която трябва да е дълга до горното бумбе.
Това в средата е анодния протектор.
hidrazin - майстор
Остави чертежа. Дано си погледнал табличката.
Та отговорът е НЕ !
:partyman:
izashev - помощник
Според теглото на празен бойлер той явно е със стоманен емайлиран водосъдържател и с набита пластмасова тръба на изхода за топлата вода. Разликата за над или под мивка е само в смесителя. Важното според мен е да се пълни през изхода(червената маркировка) и от студената(синята маркировка) с гъвкава връзка да се прикачи към левия щуцер на преливната батерия, а от десния пак чрез мека връзка се вземе изхода от десния щуцер на тази батерия, като бойлера се постави с тръбите нагоре Така налягането в бойлера пак ще е 0 бара. :o
iliya_i - майстор
ср дек 01, 2021 10:19 pmizashev написа:
Важното според мен е да се пълни през изхода(червената маркировка) и от студената(синята маркировка) с гъвкава връзка да се прикачи към левия щуцер на преливната батерия, а от десния пак чрез мека връзка се вземе изхода от десния щуцер на тази батерия, като бойлера се постави с тръбите нагоре.
А това, че нагревателят ще е горе а не долу има ли някакво значение за теб?
После ще питаш "защо като източа 2 литра и топлата вода свършва".
izashev написа:
Така налягането в бойлера пак ще е 0 бара.
Налягането в бойлера свързан не към смесител за Юнга, а обикновен, със затворен кран за топлата вода ще е равно на това в тръбата за студена вода на водопровода. Освен ако не си затворил входа за студена вода към него с кран.
Lutchezar - майстор
След като бойлера не е предвиден да работи под налягане, изобщо не е задължително всичко в него да е пригодено да работи под налягане. Дори и водосъдържателя, както и всички уплътнения. Налягането на водопроводната мрежа в него стига само до крана с който регулирате дебита, след него налягането е 0 и е предвиден на изхода да има само чучур или душ, нищо друго, никакви кранове и смесители!
izashev - помощник
ср дек 01, 2021 10:37 pmLutchezar написа:
След като бойлера не е предвиден да работи под налягане, изобщо не е задължително всичко в него да е пригодено да работи под налягане. Дори и водосъдържателя, както и всички уплътнения. Налягането на водопроводната мрежа в него стига само до крана с който регулирате дебита, след него налягането е 0 и е предвиден на изхода да има само чучур или душ, нищо друго, никакви кранове и смесители!
Това бях описал- топлата вода да отива в левия щуцер на смесителя тип Юнга, който е атмосферен изход. А за да не те изгори топлата вода от врътката за студена си разхлаждаш по желание.
krasi92 - майстор
Направи го и пиши резултата. Може би ще откриеш топлата вода опитваики да накараш нещо което не е за тази работа да ти свърши работа. Но опитаи леви търби десни търби. Червени и зелени щуцери и тям подобни.Ще ти станат ясни нещата но вероятно по трудния начин
Lutchezar - майстор
Имаше скоро тема с бойлер и смесител от Юнга...
Ако си купил грешния бойлер, върни го и вземи правилния. Ако ли не придай този и пак вземи правилния. Това с преправянето работи само ако много добре знаеш и разбираш какво правиш...
И преправянето почти винаги е по-скъпо и се прави за спорта.
  • 1
  • 2

Тема "Бойлер 10 литра Елдом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: