Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kuger - майстор
ср дек 01, 2021 11:05 pmvenci.ivanov22 написа:
Инсталацията е нова не е проблема в нея
Как мога да замеря напрежението?
Опасно ли е ако е по ниско напрежението
Значи проблема е в токопреносната мрежа.
Ниското напрежение е опасно за уреди с мотори. По-малко опасно за нагревателни уреди и доста опасно за кесията, че ползваш нещо за което плащаш, а не получаваш почти нищо.
За съжаление си се паднал от страната на булката, а борбата с доставчика е бита кауза.
radius - майстор
За нагреватели е напълно безопасно, даже е полезно за тях. А за какво плащаш - ами плащаш за енергия, а не за напрежение, така че не си набутан.
venci.ivanov22 - специалист
ср дек 01, 2021 11:33 pmkuger написа:
ср дек 01, 2021 11:05 pmvenci.ivanov22 написа:
Инсталацията е нова не е проблема в нея
Как мога да замеря напрежението?
Опасно ли е ако е по ниско напрежението
Значи проблема е в токопреносната мрежа.
Ниското напрежение е опасно за уреди с мотори. По-малко опасно за нагревателни уреди и доста опасно за кесията, че ползваш нещо за което плащаш, а не получаваш почти нищо.
За съжаление си се паднал от страната на булката, а борбата с доставчика е бита кауза.
Можете ли да ми кажете за кой уреди е на опасно?
Примери
И има ли някакви неща където ги биха защитили?
preslav - майстор
https://sono.bg/predpaziteli/kombiniran ... el-wp230-w В описанието на защитата са посочени уредите, които предпазва - бих конкретизирал още за сушилни, съдомиялни с електронно управление.
kozl - майстор
А при съседите как е?
krasi92 - майстор
ср дек 01, 2021 11:53 pmradius написа:
За нагреватели е напълно безопасно, даже е полезно за тях. А за какво плащаш - ами плащаш за енергия, а не за напрежение, така че не си набутан.
Какъв е стандарта за напрежение в България. Маи не е 170 волта
Jacomo - специалист
ср дек 01, 2021 11:05 pmvenci.ivanov22 написа:
ср дек 01, 2021 10:26 pmkuger написа:
Проблема не е само в остаряло оборудване. В старите къщи са използвани проводници по тогавашен стандарт с ниска консумация.
Моята къща също е с така направена инсталация, но имам отделно монтирана силова линия през АП и от там захранвам по-мощните консуматори. Но конвектор, духалка и кафемашина едновременно не смея да включвам. Дори, когато включваме готварска печка /фурна/ изключваме почти всички по-мощни консуматори.
Съвет- отвори един контакт и прецени сечението на проводниците, най-добре и снимка приложи.
Инсталацията е нова не е проблема в нея
Как мога да замеря напрежението?
Опасно ли е ако е по ниско напрежението
Тя инсталацията може да си е нова вътре, а какъв е кабелът от твоето ново табло до електромера?
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Може ли да дефинираш, какво значи "приписва", че не мога да захапя какво означава.
Еднофазно или трифазно ти е захранване?
Лампите какви са? ЛНЖ, ЛЕД, други?
Конвектор, духалка, кафемашина, лампи, хладилник, за бойлер не питам...
Тука са 5kW грубо, ще има пад, няма начин.
Трябва да измериш напрежението колко е при елекромера. Без нищо включено и когато са включени и да видиш разликата.
Ако пада над 20V и под 200V под товар 5kW, викаш ги да стегнат връзките на стълба.
Ако не се подобри нищо, стабилизатор за хладилника и намаляваш консумацията на ток - парно, климатици ...
zz_stefanov - майстор
Както автора каза: на края на селото. Аз съм първи след трафопоста, за да е в някакви норми напрежението в края на линията, при нас първите напрежението е 247V (в допуск е, бетон не мърда :) ). Като се прибавят и мълниите.... .
Като ме няма изключвам от мрежата уредите с електроника, прежалил съм хладилника и рутера.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Накрая на селото, ясно.
Ама сега не е баш комунизъм да включиш 3 Диани и да се топлиш на корем.
От лоши връзки страдахме у наше село.
За 110V говоря, нулата се беше качила на 100V. Пусках нагревател между нула и земя за пробата и топлеше вода.
Прехвърлиха ни на по-близък траф и пак след време връзките пак трябваше да ги притегнат.
Тъй като съм на 3 фазно и печката е 3 фазна, зависи кой котлон ще включа ... лампите се усилваха или намаляваха. - сигурен признак че нулата не е стабилна.
Аз съм доволен от реакцията на ЕОН, налагало ми се е 3 пъти, веднага и без проблем са се задействали.
Е, при смяна на електромера ми бяха объркали поредността на фазите, ама ... аз си ги оправих.

Тема "Тока приписва?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: