Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
trexxx - помощник
спотчето е с три лед крушки, с по два черни кабела. От стената ми излизат два кабела, искам да ги свържа с към един ключ с който да ги светвам заедно!! Ще помоля за съвет как да ги свържа като към напълно невеж в тези неща. Мерси
iliya_i - майстор
По един проводник от всяка крушка към единият проводник от стената. Другите проводници от крушките към другият проводник от стената.
Тези крушки за 230 V ли са?
trexxx - помощник
от 175 до 265 волта пише на кутията. Навих краищата на кабелите на 2х3, свързах към мрежата, цък на ключа и нищо. Това без да замервам с разни уреди, на сляпо.
krasi92 - майстор
виж в тубата може да има видео. Какви са крушките
kozl - майстор
Така както си ги свързал ги пробвай със щепсел и кабел към контакт дали светят.
Ако да търси проблем във веригата до там където
trexxx написа:
От стената ми излизат два кабела
Може проблем с ключа или прекъсване някъде в разкл.кутия или при дупки в стената или....
trexxx - помощник
Сега замерих напрежението, на ключа е 220 волта, а на кабелите на които искам да свържа спота е 110волта...някви идеи?
kozl - майстор
За да е напрежението на ключа (предполагам серия 1) 220V, значи трябва веригата да се затваря от нейде (свързана крушка) и ключа да е в положение изключено. Не е коректно това дето си измерил. Тоя ключ управлява ли тока към проводниците дето излизат от стената :? Като мери ключа в какво положение беше? В ключа има ли глим лампа? Ако има глим лампа мога да предположа защо си измерил 110V при изключен ключ.
По-подходящо е да ползваш пробна лампа и да я свържеш към двата проводника дето излизат. Ако светне при едно от двете положения на ключа добре, ако не някъде прекъсва веригата или тези проводници нямат общо с ключа. Или пък ключа се е повредил и само щрака и не може да направи верига.
Мое би :?
trexxx - помощник
нямам идея какво се крие под картона като окабеляване. При включен ключ, ми измерава 110в и на двата кабела, при изключен 0.
kozl - майстор
пет дек 03, 2021 1:12 pmkozl написа:
Като мери ключа в какво положение беше?
В ключа има ли глим лампа?
Ти как разбираш кога ключа е включен и кога изключен?
"Фазомер" имаш ли?
trexxx - помощник
да, с фазомера, който ми изписва стойностите. При едното положение на ключа, от проводниците е 110, при другото 0. Слагах и друг ключ, същата работа. Възможно ли е да има някакъв трансформатор под картона, който променя напрежението с цел 12 волтови крушки ?

Тема "свързване на спот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: