Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hoвoceлckи - майстор
Или така ... Същото е де, но с идеята за по-възприемчиво :)

Прикачен файл

IMG_20211203_210629.jpg
iliya_i - майстор
чет дек 02, 2021 9:36 pmiliya_i написа:
По един проводник от всяка крушка към единият проводник от стената. Другите проводници от крушките към другият проводник от стената.
Тези крушки за 230 V ли са?
Самоцитирам се, то това е първият отговор на първа страница.
Не змнам как по-точно мога да обясня.

Що реши да ги вържеш последователно, ти кажи.
trexxx - помощник
пет дек 03, 2021 10:52 pmiliya_i написа:
чет дек 02, 2021 9:36 pmiliya_i написа:
По един проводник от всяка крушка към единият проводник от стената. Другите проводници от крушките към другият проводник от стената.
Тези крушки за 230 V ли са?
Самоцитирам се, то това е първият отговор на първа страница.
Не змнам как по-точно мога да обясня.

Що реши да ги вържеш последователно, ти кажи.
защото така не проработи и реших да пробвам да ги вържа последователно, след гледане в тубата. Сега ги вързах както казваш, утре ще купя 12в крушки и се надявам да ги светна най после. До сега все майстори си викам и не съм се сблъсквал с подобни неща, от ината ми искам да го направя сам, само да не светна аз накрая
krasi92 - майстор
купи си 12 в. крушки и то повечко крушки си купи да си имаш. и 24 волта си купи че и 230в си купи да си имаш. добре е когато има.
kozl - майстор
Според мен си купи такава ламба и да провериш какво ще светне с нея.


Изображение
brum - майстор
С 12V крушка само проблеми можеш да докараш. Ще изгорят на мига.

За тая работа се иска поне малко разбиране. С нулеви знания и неразбиране на това което се говори няма да стане. А и е опасно за живота, та не си играй много-много.

Напоследък станахте доста хората дето се борите с тока без грам идея да си имате. Почвам да се притеснявам. И се сещам за ония виц с зайчетата дето не можели да имат деца. Отишли на доктор, той ги погледнал и казал: "Не знам как я мислите тая работа момчета...".
trexxx - помощник
сложих 12в лампи и всичко светна, но за няколко секунди, след това почва леко трептене и мигане лампите. При всяко изключване и включване е така
Lutchezar - майстор
Намери мултицет да измериш напрежението горе. Дали е променливо 230 или постоянно 12 или въобще нещо друго...
krasi92 - майстор
пробваи с 6 волтови мое да светне по дълго

Тема "свързване на спот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: