Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kuger - майстор
Сметката па тая партида платена ли е? Че с тия електромери могат дистанционно да те изключат.
mike02 - напреднал
всичко е платено
chapara - майстор
И в срок, защото някой сега ще търси едни пари за включване😎😁
hidrazin - майстор
съб дек 04, 2021 2:35 pmmike02 написа:
...защо нямам ток...
Елементарно. Защото не си извикал някой който разбира за да ти каже защо нямаш.
От цялата тема стана ясно че не ти е във възможностите да установиш причината.
Е, кво толкова? Някои неща не са за всеки. Елементарно.
:partyman:
kozl - майстор
съб дек 04, 2021 6:55 pmmike02 написа:
Снимам с камера 13MP. В гаража тествах с фазомера предпазителите, но не свети и там където влизат. На другите електромери на таблото във входа светка една малка червена лампичка и дисплея им свети докато на моя и още два не светят.Иначе отчита някакви показатели.:Т1,Т2
Какъв ти е "фазомера"?
Ако е с глим лампа и при предпазителя на електромерното табло лампата свети, а на предпазителите в гаража не свети, вероятно има прекъсване от предпазителя в таблото по трасето до гаража.
Като начало може да се провери основата на предпазителя дали там не е прекъсването. После основата в гаража и след това трябва да се проследява по трасето.
Примерно в сграда захранването на гаражите излиза от един от гаражите и по стената под мазилките преминава към другите. Та в един от тези гаражи монтирали рафтове по стената и 3 от съседните гаражи бяха без захранване. Но този с рафтовете не позволи да се кърти при него и остана ЕС да се оправя с проблема.
Общо взето когато е повредено трасето това касае ЕС, защото инсталациите се третират като общи части в сградата. И все пак първо трябва да се провери изходящия от електромерното табло кабел дали по него има напрежение.
Това дето мига по електромерите сигнализира, че електромера отчита консумация. Честотата на миганията е правопропорционална на консумацията. При положение, че в гаража ти липсва захранване, нормално е в електромера да не мига светодиода, защото не отчита консумация.
nikel - специалист
съб дек 04, 2021 5:06 pmastor334 написа:
Аз ако съм на пича на мястото спирам по някъв начин тока на входа или там където са гаражите . Обаждам се на повреди , че във входа няма ток ,от ЧЕЗ изпращат човек или екип и докато се мъчат да установят проблема казваш на майстора дали може да ти погледне проблема в гаража и няма да плащаш за майстор .
Най много да си създадеш юридически проблеми с това действие.Знам го от личен опит,бях от аварийната група.По голямо мазало става когато се обадиш на 112.Те изискват доклад за причината. Икономията е майка на мизерията.

Тема "Нямам ток в гаража" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: