Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mike02 - напреднал
Здравейте, в гаража имам два бушона (Патрон Е27 25А/500V), които са в ред, проверих ги с мултиметър. След това отворих главното табло на входа, където са всички електромери за апартаментите и гаражите. Намерих моя електромер по номера от една фактура от ЧЕЗ. Извадих капачката с предпазителя от бакелитовата основа и тествах бушона с мултиметър , но се оказа че си ок. Също отидох в офис на ЧЕЗ да питам защо нямам ток и те ми казаха, че би трябвало да имам ток. Те не виждали нещо нередно. Та да ви помоля някой може ли да ми даде съвет какво да правя. Къде да търся проблема?
Andri01 - майстор
Нямаш ток или напрежение в гаража? Явно имаш проблем, май? :? :lol: :partyman:
astor334 - специалист
Браточка , аз съм същия но на тавана бе майтап . Виж търси кабели къде минават може би има нещо прекъснато . Същия проблем като всичко е свързано .
krasi92 - майстор
Ако до електромера има ток проблема е след електромера. Хлабави връзки или прекъснали кабели. Ако не знаеш къде да гледаш търси професионалист.
zz_stefanov - майстор
Ще стигнете до АЕЦ'а, но гледайте да не съборите там бушона, че ви утрепах. :)
Lutchezar - майстор
Хубаво мериш бушони, а някоя пробна лампа и/или фазомер пробва ли да боднеш някъде?
А мултицет има режим напрежение освен съпротивление, ако не сте го изгорили, пробвай с него да за мериш нещо някъде по твоята верига.
mike02 - напреднал
Мога да извадя пак бушона и да пъхна фазомер на мястото му и да видим дали тече ток.
Lutchezar - майстор
съб дек 04, 2021 3:15 pmmike02 написа:
Мога да извадя пак бушона и да пъхна фазомер на мястото му и да видим дали тече ток.
Ще видиш че идва фаза в бушона. Това не означава че тече ток.
Lutchezar - майстор
съб дек 04, 2021 3:33 pmmike02 написа:
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... 95Zk9WTXVn

левия е моя електромер
В това табло някой друг електромер показва ли нещо?
Имаш ли снимка на цялото табло?

Тема "Нямам ток в гаража" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: