• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
silent - майстор
Имам такива няколко контакта които уж трябва работят по график. Целта е като няма никой или през ноща да изключват от мрежата тв,приемници,зарядни и друга техника която е вкл.постоянно.Проблема е че самоволно изключват когато трябва да работят....понякога по няколко пъти....при това не всички едновременно...понякога едно понягога друго понякога работят без проблем...имам стари програмируеми таймери които работят по график без проблем...бях купил наскоро подобни лидълски програмируми таймери и те прекъсваха произволно като сегашните контакти и ги върнах...видимо тока се движи в приемливи граници- 215-235 волта.
Мога ли въобще нещо да направя...инсталацията е двупроводна със занулени контакти...чудя се дали това не ги бърка и ако откача нулата от заземяването в контакта дали ще има ефект и без това в тези контакти не включвам щепсъли с трети извод заземяване тип шуко...
iliya_i - майстор
пон дек 06, 2021 7:59 pmsilent написа:
Мога ли въобще нещо да направя...
Можеш разбира се. Да ги изхвърлиш през прозореца силно и надалеч :-D .
Аз един таймер за контакт го ползвах около 10 години на акумулираща печка без проблем.
И още един над 15 години, за външно осветление.
Ама мизерии не са ми правили. Е верно и от магазин за хранителни стоки не съм ги купувал.
Chefo77 - майстор
Не зная с какъв рутер си, но не изключвай възможността да е от него. Убих се да преинсталирам принтера (на всеки месец си губеше връзката), откакто смених рутера, един път не се е разкачил.
silent - майстор
Рутера е хубав TP LINK ARCHER AX50 сигнала до тях е перфектен, единият е буквално под рутера на по малко от 1 метър. Преди време бях забелязал че нулата има някакъв потенциал просто казано утечка ....и затова имам мисли в тази посока
brum - майстор
Захранването е реализирано през фаза и нула. Земята не го бърка. Или поне така са масовите схеми.

Изключването най-верочтно се дължи на рестартиране. А то най-вероятно идва от пад на напрежението. Това няма как да го отчетеш със самото устройство. Като пример - съседа пуска електрожена и устройството се рестартира.

За да го излекуваш можеш да пробваш няколко неща:
1) Преработване на захранването. Поради липса на място захранването е реализирано без трансформатор и с малък кондензатор. Можеш да пробваш да добавиш по-голям кондензатор който да обира краткотрайни падове. Другите ти устройства не отчитат тези падове защото захранването е реализирано по-добре.
2) Препрограмиране и модификация. В момента най-вероятно релето е в отворена позиция при липса на захранване. Слагаш релето в затворена позиция и препрограмираш софтуера как да подава сигнала към него. Или просто живееш с идеята, че включеното му състояние ще отговаря на изключено и обратно. Но проблема няма да изчезне, а ще се обърне - ще почне от изключено състояние да се включва само.

За препрограмиране гледаш някой open source проекти който да поддържа контакта. Там с лекоте можеш да донапишеш малко код за да видиш колко време е минало от последният рестарт.

И последен детайл - виж дали в изключено състояние прекъсва и двата кабела идващи от инсталацията или само единият. Че съм попадал на идиотско изпълнение което прекъсваше само единият. И според това как си го включил можеше да спре нулата...
MamaMy - майстор
вт дек 07, 2021 7:00 amChefo77 написа:
Не зная с какъв рутер си, но не изключвай възможността да е от него. Убих се да преинсталирам принтера (на всеки месец си губеше връзката), откакто смених рутера, един път не се е разкачил.
Установих, че това се случва при токов удар или при кратко примигване на тока. Рутера се рестартира и понеже всичко в мрежата е инсталирано за по-лесно по DHCP, рутера раздава нови IP адреси на всички устройства. Да, но принтера при инсталацията е описан в драйвера по IP адрес. Решенията са няколко. Или описвате в рутера IP адреса на принтера като резервиран, или още при инсталацията на принтера го описвате по DNS име. Най-елементарното решение е всеки път като се загуби принтера да влизате в драйвера и да добавяте като нов IP порт IP адреса на принтера. Него трябва да го видите от самия принтер.
Възможно е нещо подобно да се случва и с тези устройства. Мрежите не са чак толкова елементарно нещо. :)
Chefo77 - майстор
Не знам от какво беше проблема при стария рутер, но е факт, че от година с новия нямам и една загуба на връзка. :)
silent - майстор
Не е проблем да им резервирам IP та но не мисля че това е проблема защото си имам телевизия а тя минава през рутера...
MamaMy - майстор
Остава да им смениш електролитите в захранването с по-големи. Целта е да задържат поне секунда при отпадане на напрежението.
Проблемите с нулата трябва да си ги решиш отделно. При мен проблема беше много сериозен. Нулата беше толкова вдигната, че успяваше да светне фазомера. Трафопоста е на 100м от мен, а напрежението се колебаеше от 180 до над 280 волта. Писах жалби в ЧЕЗ и ефекта беше никакъв. Накрая си направих собствено стабилно земно и с една арматура директно го заварих за таблото. Нещата се поуспокоиха и след три години ЧЕЗ реагираха. Минаха и набиха на всеки стълб с електромери по едно земно и закачиха 0-та. За тези три години поне 10 пъти ми горя спайката на рекордомана с вътрешната инсталация.
brum - майстор
Няма място за толкова големи кондензатори, че да държи цяла секунда. ЕСП-то дето е вътре (90% шанс да е то) харчи едни 100+mA . За да държи една секунда ще му трябват едни 100 000uF+ на 6.3V . Работното му напрежение е 3.3V стандартно и работи стабилно до към 2.6-2.7V. Та слагай най-големият кондензатор на 6.3V дето влиза и се надявай кратки пикове в напрежението.
  • 1
  • 2

Тема "Wifi контакт самоволно се изключва." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: