Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
silent - майстор
Нещо такова ще ти свърши работа....https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 0721%22%7D
Инак ако чакаш от енергото трите фази ще си дочакаш....едно време хората с пари в ръцете годинясваха да чакат и да се молят ...сега едва ли е по добре....
petromaniq66 - специалист
От една фаза повече не стават само със застопорен магнитопровод - иска си козата пръч фазоизместващо устройство :) Съветвам питащия първо да почете малко, а не да задава магически въпроси във форума! А muhala - може да получиш противофазно не и дву...Изяснете си какво е ФАЗА без да позвате ФАЗОМЕР :-D
barakuda - специалист
Трифазно може да си извадиш с трифазен асинхронен двигател.Трябва да го завъртиш на1 фаза и на двете намотки ще получиш двете ти липстващи фази.
MamaMy - майстор
Може, но къде по-добре е с честотен инвертор. Така получава и множество допълнителни екстри.
l0v - специалист
Това с двигателя е работещо решение и не е за пренебрегване.
silent - майстор
Работещо е само ако дедо ти или баща ти е приватизирал некой друг мотор от некой соц. завод дето вече го няма....инак е куче на каруца...
muhala - майстор
съб яну 01, 2022 3:36 pmpetromaniq66 написа:
От една фаза повече не стават само със застопорен магнитопровод - иска си козата пръч фазоизместващо устройство :) Съветвам питащия първо да почете малко, а не да задава магически въпроси във форума! А muhala - може да получиш противофазно не и дву...Изяснете си какво е ФАЗА без да позвате ФАЗОМЕР :-D
Две фази на 180 градуса. Нещо да кажеш ?
gogo7777 - майстор
Това с двигателя го бях забравил.
Имам един подходящ. Ще помисля и по този вариант.
:wink:
l0v - специалист
пон яну 03, 2022 7:18 pmsilent написа:
Работещо е само ако дедо ти или баща ти е приватизирал некой друг мотор от некой соц. завод дето вече го няма....инак е куче на каруца...
По времето на дедо ми по точно кога се е раждал баща ми тъкмо са електрифицирали къщата. :lol:
И защо трябва непременно да е някой приватизиран от соц. завод мотор. От тогава до сега нищо в трифазните двигатели не се е появило освен дето са направени по калпаво с цел програмно стареене. Ама май и не знаеш какви са цените да двигателите или ти се виждат много скъпи. Та гроздето стана кисело.
l0v - специалист
вт яну 04, 2022 9:13 amgogo7777 написа:
Това с двигателя го бях забравил.
Имам един подходящ. Ще помисля и по този вариант.
:wink:
До скоро поради липса на трифазно в работилницата ползвах едно 0,5 да си захранвам разни трифазни машинки. Мощност не ми трябваше а само трифазно за тестове.

Тема "Теоретичен въпрос за трансформатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: