Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
silent - майстор
съб яну 08, 2022 8:06 pml0v написа:
пон яну 03, 2022 7:18 pmsilent написа:
Работещо е само ако дедо ти или баща ти е приватизирал некой друг мотор от некой соц. завод дето вече го няма....инак е куче на каруца...
По времето на дедо ми по точно кога се е раждал баща ми тъкмо са електрифицирали къщата. :lol:
И защо трябва непременно да е някой приватизиран от соц. завод мотор. От тогава до сега нищо в трифазните двигатели не се е появило освен дето са направени по калпаво с цел програмно стареене. Ама май и не знаеш какви са цените да двигателите или ти се виждат много скъпи. Та гроздето стана кисело.
Имах друго в предвид...по време на прехода се рушеше и крадеше на поразия...в почти всяка селска къща и не само има някой двигател трифазен гепен от някъде щото не знам дали знаеш ма по време на соца не можеше обикновен човек да си купи току така трифазен мотор...нямаше от къде...спомням си баща ми с връзки от пром снаб или нещо такова с триста зора успя да купи един трифазен мотор 3кв и с обяснения щото не продаваха на частни лица...та ако имаш от някъде трифазен мотор без пари ок...ма да купуваш тепърва трифазен мотор за да получиш трифазно напрежение вместо инвертор е тъпотия за мен поне...
gogo7777 - майстор
Имам 7,5 kW двигател. Какъв стартов ток би имал при развъртането му на една фаза? Приблизително разбира се....
:drinkers:
lpoik - специалист
нед яну 09, 2022 5:39 amgogo7777 написа:
Имам 7,5 kW двигател. Какъв стартов ток би имал при развъртането му на една фаза? Приблизително разбира се....
:drinkers:
Много, всички АПета на улицата падат. Моя го пускам с въженце..
gogo7777 - майстор
Така и предполагах.
Ще го въртя с друг двигател то се е видяло :)
hidrazin - майстор
нед яну 09, 2022 10:29 amgogo7777 написа:
Ще го въртя с друг двигател то се е видяло
Класика в жанра. Навремето се учеше в техникумите по електротехника - двигател-генераторна група.
Използваше се например в големите галванични цехове дето не са с вани ами с цели басейни.
Ел.двигател върти DC генератор който захранва електродите и детайлите във ваната.
На едното място дето работех имаше стационарен DC заваръчен апарат забравен от години на същия принцип.
Даже беше в една миниатюрна постройка и му бяха заварили вратата против кражба - само кабелите влизаха в заваръчното.
Собственоръчно го нарязах... :-D
:partyman:
gogo7777 - майстор
нед яну 09, 2022 6:39 pmhidrazin написа:
нед яну 09, 2022 10:29 amgogo7777 написа:
Ще го въртя с друг двигател то се е видяло
Класика в жанра. Навремето се учеше в техникумите по електротехника - двигател-генераторна група.
Използваше се например в големите галванични цехове дето не са с вани ами с цели басейни.
Ел.двигател върти DC генератор който захранва електродите и детайлите във ваната.
На едното място дето работех имаше стационарен DC заваръчен апарат забравен от години на същия принцип.
Даже беше в една миниатюрна постройка и му бяха заварили вратата против кражба - само кабелите влизаха в заваръчното.
Собственоръчно го нарязах... :-D
:partyman:
Много електрожени заминаха в туристическия отрасъл :wink:
:partyman:
MamaMy - майстор
За триодините нямаше ли отделна тема?
gogo7777 - майстор
Е ние не визираме триодините. Макар, че са си яки генератори :drinkers:
valentino76bs - майстор
Колеги да питам дали захранванията за лед или някакви други импулсни могат да захранят един вентилатор от парно на кола.Защитата дали ще сработва при пуска?
Трябва да работи около 7,8 часа на ден.
Колко са мощни тея моторчета долу горе?
MamaMy - майстор
Тези моторчета са едни 40А. Трябва ти доста яко захранване. :)

Тема "Теоретичен въпрос за трансформатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: