Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gogo7777 - майстор
Ако трифазен траф се захрани монофазно, вторичните ще бъдат ли дефазирани т.е. ще имам ли трите фази там?
:drinkers:
fbr - майстор
чет дек 30, 2021 9:19 amgogo7777 написа:
Ако трифазен траф се захрани монофазно,
Налагат се доутечнения. На трите фази на трансформатора една и съща фаза ли подаваш или захранваш едната фаза, а другите две висят свободни. Има ли изведен звезден център трансформатора. И каква е групата на свързване трансформатора.
gogo7777 - майстор
Трите първични захранени с една фаза.
Всички намотки имат самостоятелни изводи. Т.е. първичните мога да ги свържа последователно или успоредно.
fbr - майстор
Трите първични намотки ще работят като три самостоятелни трансформатора (ако звездния център e свързан към N), първично свързани паралелно, вторично както решиш, но дефазиране на фазите няма как да стане.
hidrazin - майстор
чет дек 30, 2021 9:19 amgogo7777 написа:
... т.е. ще имам ли трите фази там?
Не! Мноо тънко искаш да минеш. :-D
:partyman:
gogo7777 - майстор
чет дек 30, 2021 5:25 pmhidrazin написа:

Не! Мноо тънко искаш да минеш. :-D
:partyman:
И моето "мазе.ком" работи..... :partyman:
Ама си мислех, че е както при трафчетата с У-образен магнитопровод където двете вторични намотки са в противофаза изместени на 180 градуса. Та си помислих.......затова питам
:partyman:
gogo7777 - майстор
чет дек 30, 2021 12:46 pmfbr написа:
Трите първични намотки ще работят като три самостоятелни трансформатора (ако звездния център e свързан към N), първично свързани паралелно, вторично както решиш, но дефазиране на фазите няма как да стане.
Ахааааа, вече ми стана ясно, благодаря.
:partyman:
fbr - майстор
чет дек 30, 2021 5:42 pmgogo7777 написа:

Ама си мислех, че е както при трафчетата с У-образен магнитопровод където двете вторични намотки са в противофаза изместени на 180 градуса.
Ами то изместването на 180 градуса е размяна на начало и край. Само дето е написано като за ученици.
gogo7777 - майстор
Ясно, ясно.....разбрах
:)
:partyman:
muhala - майстор
Най-добрия резултат, който можеш да получиш е от монофазно да получиш дфуфазно на изхода.

Тема "Теоретичен въпрос за трансформатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: