Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
От компютър стана. Имах едно 350w fortron и добре работи сложих му един ПВМ и им писах да го стартират винаги от минимум да не му се включва защитата.А всъщност това не съм го пробвал от макс дали ще сработи защитата но работи си сега добре по цял ден... :)
gogo7777 - майстор
Като се стартира от минимума не се ли товари PWM-а? Него охлаждаш ли го принудително или се разчита само на радиатора на транзистора?
:roll:
valentino76bs - майстор
Регулатора е до 20А и пише ,че ако се ползва на макс тогава е нужен доп. вентилатор.За сега така си работи но като остане време ще со сложа в някаква кутия и ще го позиционирам ,така че да го духа перката на захранването малко слабо ама колкото толкова.
MamaMy - майстор
Така и така захранвате вентилатор, защо не го сложите във засмукващата страна на същия този вентилатор и той ще го охлажда идеално. На колите регулатора на парното е сложен във самия въздуховод на вентилатора по същите причини. :?
antonioven - специалист
Здравейте. И аз ще ви питам теоретичен въпрос за трансформатор, но обърнат на обратно. Трифазен на входа и монофазен на изхода. Като черпи мощност равномерно от трите фази. Видях такъв траф в подстанция на БДЖ. Влизат три фази на 110kV, излиза 1 фаза.
fbr - майстор
Нещо не си довидял. Две фази влизат в трансформаторите на тяговите подстанции. По принцип ползват двете крайни фази А и С.
antonioven - специалист
Какво значи “крайни фази“?
fbr - майстор
Фазите в енергийната система са точно установени." А", "B "и "C" и всички електропроводи и подстанции са сфазирани помежду си. "B "навсякъде е средна фаза, а "А" и "C" са крайни.
gogo7777 - майстор
Все съм си мислел, че фазите са "кръстени" R S T
:?
hidrazin - майстор
пет яну 21, 2022 2:05 pmgogo7777 написа:
Все съм си мислел, че фазите са "кръстени" R S T
Грешка.
Що пък да не са UVW или RYB ? Или L1 L2 L3 а може и само 1-2-3 ...
Щото всичките тези означения дето изброих са налични в различните държави, наредби, стандарти...
:partyman:

Тема "Теоретичен въпрос за трансформатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: