Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gruio - специалист
Преди малко ми спря фурната - охлаждащия вентилатор за електрониката или за каквото е сложен там не включва и явно има защита която изключва фурната.
Модела е някакъв aeg competence вкарван втора употреба от Германия - ако може някой да ме насочи къде да търся повредата. Имам базови познания и мултицет но фурна не съм отварял още.
radius - майстор
По бегъл спомен има един термопредпазител, който забива и се ресетва с поставяне във фризера. Звучи като вуду-магия, но за един Самсунг сработи. Не помня да съм купувал нов после.
zz_stefanov - майстор
Е то първо трябва да се разбере дали работи вентилатора, не първо да се убива вестоносеца. :)
kozl - майстор
Това фурна за вграждане ли е?
У нас има Горение и има ли защита няма ли :?, но доста време я ползвахме с блокиран вентилатор за охлаждане на кожуха на фурната.
По схема има защита от прегряване, но аз не я намерих, т.е. не стигнах до нея.
И понеже скоро сменях защитен термостат за духалка с керамичен нагревател та защитата изключила и повече не включва. Е не съм знаел трика с фризера да го пробвам и за тва към 3 лв. в Елимекс за нова и духалката е пак в действие.
А причината да прегрее духалката е от натрупан плътен боклук, запечатал обдухването на нагревателя. Много тесни пролуките за въздуха и требе често да се чисти тоя нагревател. Те за тва предпочитам духалки с реотани.
brum - майстор
Термопредпазителите дето съм ползвал по спецификации са за еднократна употреба. Експериментирах с едни платки и го открих инцидентно. После отворих спецификациите и то си го пишеше. Та ако тоя на печката не се възстановява само има шанс да е такъв и след задействане да не си връща нормалните характеристики (съпротивление).

А на духалките термопредпазителят се възстановява сам по принцип. Поне на тези у нас. Иначе при всяко покриване печката щеше да има нужда от ремонт...
torbalan - Дървен философ
Първо трбва да разбереш вентилатора работи ли. Да видиш има ли напрежение. И тогава да решаваш какво ще правиш.

Без разглабяне не виждам как ще се оправиш.
brum - майстор
Е как - никак. Ама вградена фурна се вади с усмивка. Моята си седя цял живот без 2та винта дето я държат към корпуса. При проблем я дръпвах навън и се работеше върху един картон да не драска ламината.
gnt69 - майстор
И моята направи такъв проблем преди 5-6 години, както си пече и спира след половин час тръгва сама. Викнах едно момче прегледа я каза че нам какъв датчик се е повредил, сложи нов взе 20 кинта и оттогава си работи. По обяснения датчика се задейства при покачване на температурата в корпуса да пази ключовете, електрониката и шкафа където е вградена от запалване. Ако ти се занимава отваряй ще го намериш и смениш. Ако не викаш някой дето разбира и си плащаш. :partyman:
gruio - специалист
Ще се вади много ясно, е сега ще ям и я почвам. Ще видя вентилатора дали работи изобщо и ако работи ще го вържа някак директно като е включена да върти докато намеря този термостат или каквото там го включва(май му казват клинксон), пък ако е изгорял вентилатора ще ядем 2-3 дни пържени яйца и спагети. :D

Не живея в голям град и няма кой да намеря особено Събота и Неделя, за това ще викам неволята. Пък с риск да засегна някой, често попадам на такива "майстори" че по-добре сам да го оправя.
zz_stefanov - майстор
Това не е датчик, а е термо защита. Не управлява вентилатора, а спира захранването на цялата фурна, ако не се охлажда.
Защита срещу пожар.

Тема "Фурна AEG охлаждащ вентилатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: