• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Lutchezar - майстор
майстора може да различи фаза и нула, което не пречи да ги обърне и да ги остави така.

Към автора:
по селата често има проблеми с тока, обикновено е слаб, затова всеки се бори да си пусне трифазен или да си го запази, така си разпределя консумациите по отделни фази. От друга гледна точка, всяка съвременна печка позволява трифазно свързване, има и доста трифазни бойлери. те гарантирано ще работят по-добре от монофазни такива.
Основните консуматори на трифазен, ако са няколко етажа на отделни фази и в този дух, зависи от стопанството кое как е организирано и как се ползва.

Свързването на 3 фази в една е немислимо по законите на физиката и по-конкретно електричеството.
ср яну 12, 2022 1:53 pmLutchezar написа:
майстора може да различи фаза и нула, което не пречи да ги обърне и да ги остави така.

Към автора:
по селата често има проблеми с тока, обикновено е слаб, затова всеки се бори да си пусне трифазен или да си го запази, така си разпределя консумациите по отделни фази. От друга гледна точка, всяка съвременна печка позволява трифазно свързване, има и доста трифазни бойлери. те гарантирано ще работят по-добре от монофазни такива.
Основните консуматори на трифазен, ако са няколко етажа на отделни фази и в този дух, зависи от стопанството кое как е организирано и как се ползва.

Свързването на 3 фази в една е немислимо по законите на физиката и по-конкретно електричеството.
Благодаря много, точно това ме интересуваше.
MamaMy - майстор
ср яну 12, 2022 12:42 pmandy_forresite написа:
... Пуснах тока след той ми даде знак и нищо не гръмна. Обаче изгоряха няколко захранвания на телефон, лед осветление, компютъра ми изгоря... и не помня още какво. Пералня, хладилник, ТВ оцеляха. На втория опит нацели жиците и всичко добре. Купих си нов компютър. Старият беше омъртвен сериозно. Уж беше НР, пък без бушонче на захранването - от там дъно и др. части не стават...

Не, че съм по темата, но няма фабрично захранване без предпазител. Това, че вие не сте го познали е друг въпрос. "Вижда само който знае".
Друг е въпроса, че дори най-бързостопяемият предпазител е по-бавен от изгарящата електроника.
  • 1
  • 2

Тема "Трифазен ток и селска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: