Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DMN - майстор
Е тъй де, ама трябваше сам да се сетиш за тези неща и да ги провериш, нали за това каза че учиш, и щеше да разбереш, че не са ти разменили фазата и нулата в таблото, като са ти сменяли електромера. Ама наистина се държиш като истински гайдар, казвам го на шега, да не се обидиш сега. Както се вика - кое е по-фалшиво от една гайда? - две гайди :-D , ама това е друга тема, ние тук в оркестъра обичаме да се шегуваме с гайдарите :supz: .
А относно фазомера - той може да свети и без да има "чиста" фаза.
plamen6703 - майстор
Bobi Arnaudov написа:
DMN написа:
Bobi Arnaudov написа:
Днес ме разчовърка с това изказване понеже не мислех, че имам защитна нула на контактите и проверих - ами всичко си е ок,
Т.е. - какво? Под защитна нула на контактите какво разбираш - занулен контакт, т.е. нулата е свързана на защитните пластини или защитните пластини са свързани с отделен трети проводник?
Нулата вързана на пластините за заземяване. Това се нарича защитна нула - чувал съм го от доста стари и млади електротехници и затова използвам това нарицание. :supz:
Щом другите го могат значи го можеш и ти, но след като се подготвиш по-добре... за момента знанията ти гравитират около знанията на един мазач, който се опитва да "разбира" от електротехника :wink:
Сещам се и за един виц, но не знам дали имаш чувство за хумор... да не се засегнеш :partyman:
hidrazin - майстор
Чакай малко сега, човека каза "като завърших висшето" - демек не учи а е дипломиран.
Тааааа...като вземем това и написаното в постовете му какво излиза?
Висшето му няма нищо, ама нищо общо с електротехника, енергетика, електроника...
По-скоро висшето му е нещо от сорта на строителство или ветеринарна медицина.
Може да е и хуманитарна - и те са напълно технически неграмотни. :-D
:partyman:
P.S. Отговора е към поста на DMN
DMN - майстор
hidrazin написа:
P.S. Отговора е към поста на DMN
Аз от друга тема във форума знам, че Боби учи или е завършил специалност "Електротехника", а гайдите са друга тема, надявам се, че той ме разбра :) .
:partyman:
hidrazin - майстор
Дано си се объркал или още да не е завършил.
Демек да е 1-2 година и да има време да научи елементарни и основни неща.
Мдаааа.... Че скоро си търсих електротехник (висшист)...
Да ти кажа откровенно - от 20-25 кандидатури едва отдай един.
Свестен ама си бешеист късмет - като да намериш на улицата банкнота от 500 евра. :-D
:partyman:
DMN - майстор
Хм...Ами какво да кажа...Отдавна съм разбрал, че образованието не е критерий за определяне на възможностите на даден човек. Аз например не работя това, което съм учил. Не работя в сферата на техниката, не съм завършил дори специалност "Електротехника", въпреки че си позволявам понякога да давам съвети. Но като гледам някои от тия, които са завършили тази специалност и го работят всеки ден това, какви съвети дават и как понякога се оплитат в материята като пиле в калчища...
:partyman:
rettere - специалист
Археолога се разсмя и пита :
Ако според някакви правилници и изисквания и т.н. трябва ключа да прекъсва фазата на една "крушка", защо тогава след като съм установил, че е именно така, трябва да гася тока от бушона, а не да разчитам на ключа? А ако не зная кой е бушона, да гася цялото табло ли? А ако сменя лампата със здрава, ключа прехвърля и въпреки това лампата не светва...Какво правя? Да гася таблото и да пробвам кръга на ламбата с омметър ли?
Май пишете наизуст.... Случвало ли ви се е да мерите за фаза във фасунка на живачна лампа, не ми отчете пробника. Беше полутъмно на 50 градуса температура. Почистих гривната /Е40/ от мушички, завъртях лампата и тя светна....айде давайте си напътствията :rolleyes:
Като отида на адресче където не свети "крушката" /а крушката е на фасугата/, как да премеря директно има ли фаза на фасунгата? Май може и индиректно с подходящ тестер?
DMN - майстор
rettere написа:
Като отида на адресче където не свети "крушката" /а крушката е на фасугата/, как да премеря директно има ли фаза на фасунгата? Май може и индиректно с подходящ тестер?
Аз все пак да попитам нещо свързано с предния ми пост - какво си завършил, щом ходиш на адреси, дето не светят крушките?
Да, може индиректно с подходящ тестер, но вече явно го знаеш :) .
:partyman:
rettere - специалист
Отговора е в точно този твой пост. Не знам как преценяваш хората като казваш, че не си завършил нещо като Електротехника, и смятам, че това трябва да се обсъжда на лични съобщения. :partyman: Вярвам си ми чел другите постове и си ме преценил вече :)
Обикновено за светеща крушка не ме викат, както и за нещо друго работещо!
DMN - майстор
rettere написа:
Не знам как преценяваш хората като казваш, че не си завършил нещо като Електротехника, и смятам, че това трябва да се обсъжда на лични съобщения.
Тогава нека те преценят хората, които са завършили нещо като Електротехника.
Не смятам да обсъждам нищо на лични, защото нямам нищо лично с никого тук.
:partyman:

Тема "тарикатска девиаторна схема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: