• 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 161
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
Ще работи. 3P ДТЗ следи сумата от токовете на трите фази да е равна на тока през нулата. Не реагира на разлики между фазите.
Последна промяна от zz_stefanov на чет сеп 01, 2016 10:23 pm, променено общо 1 път.
DundyTheCroc - майстор
След ДТЗ инсталацията ще е три(пет) проводна, нови кабели, нови уреди, твърди връзки, надявам се поне в началото да няма утечки.
п.п. Трифазните бойлери как са им вързани нагревателите, триъгълник или звезда?
nikolov333 - майстор
Зависи от мощноста.. На моя Siemens DH24400 са свързани в триъгълник(3~/PE, 400 V V,24 kW)... Засега е без ДТЗ понеже не съм търсил 3P ДТЗ а имам и собствено заземяване обединено с нулата в електро-мерното табло..
kozl - майстор
DundyTheCroc написа:
Въпрос относно табло, което в момента правя, до него стига 4х4мм2 трифазен, АП в ГРТ е 32А.
В таблото ще има 3Р АП 32А, след него 3Р ДТЗ 40А 30ma, след ДТЗ са обособени по един кръг на фаза: през 32А АП за проточен бойлер, през 25А за фурна и керамичен плот и една резерва. Въпросът е дали 3Р ДТЗ ще работи коректно при несиметричен товар на фазите след нея?
Предвидил съм 3Р ДТЗ поради това, че е вероятен монтажа на трифазен бойлер на по-късен етап.
От таблото ще захранвам големите консуматори в кухнята първо поради факта, че се падат от двете страни на една стена, второ, че до кухнята имам само 2х2.5мм2 линии.
По добре е да заложиш на монофазни ДТЗ за монофазните кръгове. Е вместо 1 ще трябват мин.3, но пък ако изключи един кръг поради проблем ще можеш на ползваш другите дакато откриеш проблема. А като изключи 3Р ДТЗ-то и оставаш без ток в жилището
DundyTheCroc - майстор
Kozl, това означава освен 3Р ДТЗ и поне още две 1Р за двата кръга. Без ток няма да остана, това табло ще е само за трифазен проточен в банята, монофазен проточен в кухнята и фурна/плот пак в кухнята. Идеята ми е от една страна да си ползвам наличния трифазен ток, от друга да осигуря по-добро и сигурно захранване за големите консуматори в кухнята, където в момента имам най-много 2х2.5мм2 линии.
За яснота давам схема на жилището, зелената стрелка е мястото на апартаментното табло, където влиза монофазно захранване, червената е мястото, където е изведено 3Р захранването, зелен правоъгълник е мястото, където ще са фурна, плот и 1Р проточен бойлер, синя стрелка мястото на 3Р проточен бойлер. Просто е грехота да не сложа едно табло в килера и да се възползвам от трифазния.

Прикачен файл

Untitled.jpg
Untitled.jpg (75.65 KиБ) Видяна 1423 пъти
kozl - майстор
Чудя се защо са ти 2 бойлера, като са почити един до друг :?
jekasus - майстор
kozl написа:
Чудя се защо са ти 2 бойлера, като са почити един до друг :?
И той не знае....
DundyTheCroc - майстор
Защото големия 20KW проточен ще е настроен на температура за къпане, а за миене на мазни чинии си иска по-топла вода, която проточния дава с едва 3-4 киловата. Втората причина е, че малък проточен вече имам, та дори два :-D
kozl - майстор
Трифазно табло, което захранва 2 проточни бойлера, фурна и котлони. Как ще разпределиш товара по фазите и колко е тока по фазите при едновременно ползване на уредите :?
muhala - майстор
От къде мога да намеря двуполюсна ДТЗ тип B ?
Пратих мейл на АББ и от там ми отговориха:
Благодаря Ви за интереса към продуктите на АББ. Колегите ми провериха поръчките на нашите дистрибутори за цялата година и за съжаление при нито един от тях няма двуполюсни ДТЗ тип В. Това е разбираемо, доколкото дистрибуторите ни се стремят да поддържат на склад продуктите с най-интензивно търсене, но всеки един от дистрибуторите ни може да включи необходимата Ви ДТЗ в следващата си регулярна или извънредна поръчка и да Ви я достави.

Ако ни изпратите повече информация за Вашата инсталация, с колегите ми можем да проверим дали не е възможно и друго решение освен използването на тип В.

На Ваше разположение сме ако имате нужда от допълнителна информация.
  • 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 161

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: