Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
ср апр 29, 2020 9:03 pmmironcho написа:
"Чл. 1913. Забранява се прекъсване на неутрален проводник (N) чрез монтиране предпазители или прекъсвачи."
Това не беше ли за осветителни уредби? :-D
И ако след главния предпазител си сложа едно ДТЗ 300mA какво?
Ако сработи няма ли да ми прекъсне и нулата? :? :?:
:partyman:
nikolov333 - майстор
Тамън реших да прочета тая Наредба 3 от линка за четивото и пак греда.. :-D Явно не ми е писано на мене да я чета.. :-D :lol: :lol:

Прикачен файл

IMG_20200430_002541.jpg
IMG_20200430_002541.jpg (115.89 KиБ) Видяна 138 пъти
ср апр 29, 2020 11:14 pmhidrazin написа:
ср апр 29, 2020 9:03 pmmironcho написа:
"Чл. 1913. Забранява се прекъсване на неутрален проводник (N) чрез монтиране предпазители или прекъсвачи."
Това не беше ли за осветителни уредби? :-D
И ако след главния предпазител си сложа едно ДТЗ 300mA какво?
Ако сработи няма ли да ми прекъсне и нулата? :? :?:
:partyman:
Поздрави на всички електро ентусиасти! Благодарности на всички, които коментираха въпроса ми. Специални благодарности на mironcho и iliya_i. Важни практически неща ми казвате. Само за двуполюсния предпазител не мога да разбера защо предизвиква такава отрицателна реакция. Както казва и колегата по-горе, и аз след двуполюсния главен предпазител имам двуполюсна ДТЗ (то, доколкото ми е известно еднополюсна ДТЗ си е нонсенс и не съществува!), така че, при сработване нулата ще се прекъсне, така или иначе, но и фазата, разбира се. Не съм спец по въпроса, но може би цитираното положение от наредбата касае само системите TN-C. А при мен се получава TN-C-S. :shock: :?

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: