Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Andri01 - майстор
Тръбните нагреватели след вибрирането се запушват в двата края. В противен случай силициевият пясък ще изтече. Явно има от къде да излезе влагата,ако е от нея.
hidrazin - майстор
пет яну 26, 2024 10:40 amAndri01 написа:
В противен случай силициевият пясък ще изтече.
НЯМА силициев пясък. Пясъка е ... на друго място. И има мидички... :-D





:partyman:
Andri01 - майстор
Да, и нагревателите са отворени-да излиза водата...от главата ти!! :lol:
hidrazin - майстор
Да, и кварцовия пясък е само между ушите ти.
Там има много празно място и може да събере доста пясък, мидички че и някой вмирисан рапан... :lol:
:partyman:
zz_stefanov - майстор
пет яну 26, 2024 6:48 amivanovbg написа:
чет яну 25, 2024 11:14 pmzz_stefanov написа:
.......
Ако беше чел моите мнения... Изключете печката/фурната/ котлоните от ДТЗ-то и бъдете щастливи. Където са ме викали за такива самоволни изключвания 99% са били те.

Иначе лесно се проверява. Тургаш хубави амперклещи на заземителния кабел и почваш да откачаш заземителните кабели един по един следейки тока на утечката. Обикновено утечката при самоволни изключвания е между нулата и земното. Затова и не се случва да установиш с изключване на предпазителите.
Това го знам много добре, но не живея там. При мен всичко си е ОК.
Няма такава опция да се изведат фурната и котлоните извън ДТЗ, а и не е от там. Компютрите и климатикът на терасата може би участват в суматохата. Та най вероятно ще се стигне до разделяне на кръговете между две защити.

За тръбните нагреватели и те при експлоатацията съхнат. Дали от микро пукнатини, дали от недобре затапени краища.
Имаме една микро фурничка с тръбни нагреватели на място без дтз. Един месец биеше по корпуса и след това престана. С дтз тази щеше да ми изкара нервите. :)
Изобщо не е задължително нагревателите да не са сухи. Имам 12 годишен елдомски бойлер с ДТЗ. Съска страховито, понеже водата е изключително варовита, но никога не е събарял защитата :)
hidrazin - майстор
пет яну 26, 2024 9:10 pmzz_stefanov написа:
Изобщо не е задължително нагревателите да не са сухи. Имам 12 годишен елдомски бойлер с ДТЗ. Съска страховито, понеже водата е изключително варовита, но никога не е събарял защитата
Нагревателите е задължително да са сухи.
И к'во общо има съскането на нагревателите от натрупания варовик и ДТЗ-то?
Мисли малко... Рано е още. :)
:partyman:
zz_stefanov - майстор
Нищо общо бре, просто съска като пробит. :)
hidrazin - майстор
пет яну 26, 2024 9:59 pmzz_stefanov написа:
Нищо общо бре, просто съска като пробит.
А, т'ва е друга бира ама безалкохолна... :)
:partyman:
gdanov - помощник
мих си котлона който е на терасата, суших го 24 часа на слънце, включих го пак и ДТЗ-то падна. Преди това — никога. Открих по трудния начин че веднъж намокрена обилно, котлонна плоча бавно съхне. В ретроспект, голяма глупост можех да направя, особено както и терасата бях мил.
Същото с кафе машината — ремонтирах бойлера и намокрих нагревателя. Пак отне време да изсъхне.

единствените случаи на "самоволно" сработване на дтз при мен. та...майстора дето препоръчва да не се слагат в кухните май му е се тая дали някой няма да бъде утрепан от мокра печка или още по-зле — дефектен боклук.

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: