Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
:? Там само Хюндай.Питането ми беше за Шнайдер. А за цената въпроса беше има ли уловка някаква,
а не каква е конкретната цена.Или да смятам ,че щом IDK е по-евтино е и по-зле от ID Domae.
ПП: А е по-евтино от ID DOmae не само в ТМТ, а и при кабелкомерс,валтроник,жо-виен и т.н.
nikolov333 - майстор
Според мен не може да е по-добре.. разликата в цената може да е пазарен трик, по-добра цена от разлика в производството или залежали количества на стари цени, заради разлики във валутните курсове..
Това как да разбирам.Idk е по-добре от Id domae?
АКО така то за мен няма логика цената на domae да е по-висока.Произвежда се в Пещера, по-ниски транспортни разходи, по-ниски разходи за поддържане складови наличности. А предвид и заплащането на труда в БЪЛГАРИЯ ,май и по ниски разходи за производствен персонал. Единствено по-голямо търсене на пазара заради почти пълното покритие от макс А и и максимален ток на сработване mA с една серия има някаква пазарна логика за по-висока цена (спекулативно ),защото ,ако си комбинираш IDK с ID ( не орязаните за липсващите в Idk A/mA), то маи цената е кантар с Domae. В моя сл. IDK нямат 50/40/63А-300MA и 16А/10mA(това и domae няма),т.че. мисля слагам IDK 40/25A-30mA няколко ,1 I'D 63A/300mA (главен) и 1 16А/10mA.(мокро- осветление и контакт до мивка и огледало,вентилатор)
nikolov333 - майстор
Добре е осветлението в баня да е на 12V или на отделно ДТЗ, че да не оставаш на тъмно, мокър и не дай-боже сапунисан да ходиш да търсиш защо няма ток :) У нас навсякъде е на 12V заради конструкцията на гипскартона.. не ми харесват кабели покрай режещи ламарини, а съм виждал и овъглени изолации от окъсено с рапидки.. :prayer:
tsv_vatev - напреднал
съб окт 14, 2017 8:17 amdpp написа:
ДТЗ клас AC на бойлера, на кухнята и на печката с котлоните!
Това за един апартамент е повече от достатъчно!
На другите стаи, освен ако няма бебе / макар че аз запушвах контактите когато бяха малки/не е необходимо!
Иначе после се получава едно сработване, я от климатик, я от някое импулсно захранване привишило смущения в мрежата , а не е като да нямаме по 3-4 компютъра вече по домовете, че и други уреди с импулсни - незнайно какви и с какви филтри на входа... :lol:
А високия клас ДТЗ на Шнайдер /A - тип SI/ дето са за компютърни системи след тях са 3х в цената... :-D
http://www.tao-engineering.com/d-t-z-ii ... c-asi.html
Здравейте,
При смяна на ел. инсталация на апартамент съм поставил по 3 кабела само до бойлера и печката / на отделни кръгове/.
Имам налична Д.Т.З.IIDK2P 25A 30mA A9R50225 КЛАС AC. Мога ли да я поставя на 2 кръга / бойлер и печка / при условие че предпазителя на бойлера е 16А, а този на печката 25А?Или трябва с по-голям ном.ток?
Ще пусна заземителния кабел от заземителната шина в апартаментното табло до главното табло на входа на блока.
Какво сечение трябва да бъде той?Разстоянието е около 15-16м.
В него къде трябва да вържа заземителния кабел?

Прикачен файл

1.jpg
nikolov333 - майстор
Пусни си 16мм2 и го свържи на шината с болтовете, където са сините кабели..
tsv_vatev - напреднал
пет фев 01, 2019 9:49 pmnikolov333 написа:
Пусни си 16мм2 и го свържи на шината с болтовете, където са сините кабели..
Благодаря.
А тази ДТЗ, която имам ще действа ли, или да купувам 40А?
nikolov333 - майстор
Да ще ти трябва 40А, ако ще ползваш една за двата кръга, но принципно, ако печката е на твърда връзка, няма нужда от ДТЗ..за бойлера важи същото, но там заради влагата е по-добре да има. Те ДТЗ-тата са основно за контактите и мокри помещения, но си искат три проводно окабеляване, макар че и на двупроводна инсталация в някой случай ще имат защитен ефект..
tsv_vatev - напреднал
пет фев 01, 2019 10:52 pmnikolov333 написа:
Да ще ти трябва 40А, ако ще ползваш една за двата кръга, но принципно, ако печката е на твърда връзка, няма нужда от ДТЗ..за бойлера важи същото, но там заради влагата е по-добре да има. Те ДТЗ-тата са основно за контактите и мокри помещения, но си искат три проводно окабеляване, макар че и на двупроводна инсталация в някой случай ще имат защитен ефект..
Правилно ли е показано на този шот от руски клип за свързване на консуматор под защита и консуматор без такава?

Прикачен файл

ДТЗ.jpg
nikolov333 - майстор
Да правилно е.. Жълтия е след ДТЗ, а синия не..

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: