Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lenovec - напреднал
30 ма беше, от стълб е захранването. Не беше удобно да ровя и в гл табло обединени са 100 %.
nikolov333 - майстор
Ок..ами действай по същата схема тогава..и да знаеш, че "дявола се крие в подробностите".. :snakeman:
maptod - специалист
Та... за един бойлер и една фурна с котлони какви ДТЗ трябва да си взема? :?
hidrazin - майстор
maptod написа:
Та... за един бойлер и една фурна с котлони какви ДТЗ трябва да си взема? :?
За ток 30mA а комутационен - според консумацията на уредите.
Примерно една такава ще е напълно достатъчна и дори със запас:
A9R50240 iIDK 2P 40A 30mA
:partyman:
djendov - специалист
Аз взех 25А, но на кръговете с бойлера и печката няма вързано нищо друго. Сложих и ДТЗ на кръга с пералнята и сушилнята.
Чудя се само дали да сложа една голяма 4P 63A 300мА На трите фази влизащи в къщата. Така да подсигуря и всички контакти в къщата, ама...за сега не съм се решил.
hidrazin - майстор
djendov написа:
Аз взех 25А, но на кръговете с бойлера и печката няма вързано нищо друго. Сложих и ДТЗ на кръга с пералнята и сушилнята.
Чудя се само дали да сложа една голяма 4P 63A 300мА На трите фази влизащи в къщата. Така да подсигуря и всички контакти в къщата, ама...за сега не съм се решил.
Ами тези 25А за за товар около 5,5kW... Ако бойлера е 3kW то за печката остава малко и си на границата.
Да се надяваме че ако се наложи да изключва няма всичко да работи на МАХ.
А това ДТЗ 4P 63A 300mA не е за подсигуряване на контактите.
Тя се слага за защита на цялата инсталация при пожар...
:partyman:
djendov - специалист
Хидра, "кръговеТЕ на бойлера и печката" :) не са на един кръг.
Т.е. ако преди главното табло сложа един такъв ще е за защита от пожар Само? Ако някой наплюнчи пръстите и лепне фазата, тая ДТЗ 300мА няма да му помогне?
hidrazin - майстор
Е не става много ясно дали е обща за двата кръга или има на всеки но както и да е.
В този случай е добре с тези 25А.
Иначе да - при наплюнчен пръст няма да изключи. Ще изключи едва когато токът през пръста наближи 300mA.
А какво причиняват 300mA на човешкото тяло - ТУК
:partyman:
nikolov333 - майстор
В руските форуми има и схеми със 100 и 150мА за главна ДТЗ..
djendov - специалист
Като гледам и със 100мА същата работа...то да го е страх да си наплюнчи пръста човек...
А да сложа една главна 4Р 63А 30мА и ако почне да пада, да я сменя с 300мА та поне пожарозащитата да остане?
И това, 4Р 63А е на всяка фаза нали? Т.е. мога да пусна по 60А условно на всяка от трите фази едновременно, без да пада предпазителя?

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: