Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
вт юни 13, 2006 10:45 pmjichka_bez_bushonche написа:
zdraveite na vsichki.naloji mi se da montiram edna takava zashtitza v edin ofis ne razbiram nishto ot tova deistvah po uputvane :) no vuznikna edin problem .tzialata instalatzia minavashe po proekt prez defektno tokovata zashtita gbwhatsapp izpulnihme ia s tri provodni linii no ne mi e iasno dali ot pc-tata ili ot osvetlenieto no zashtitata dosta chesto srabotvashe.niakoi she mi kajeli zashto.tazi knijka koiato ste dali po dolu ia imam no tam ne namerih obiasnenie na problema mi. :?:
Ако я монтирате и тя веднага сработи не е задължително някъде да има утечка. Просто някъде по трасето до вас нулата и земята са свързани. Доста си блъсках главата, докато се убедя в това. :?
zz_stefanov - майстор
пон юни 27, 2022 4:54 pmsammyadam написа:
вт юни 13, 2006 10:45 pmjichka_bez_bushonche написа:
zdraveite na vsichki.naloji mi se da montiram edna takava zashtitza v edin ofis ne razbiram nishto ot tova deistvah po uputvane :) no vuznikna edin problem .tzialata instalatzia minavashe po proekt prez defektno tokovata zashtita gbwhatsapp izpulnihme ia s tri provodni linii no ne mi e iasno dali ot pc-tata ili ot osvetlenieto no zashtitata dosta chesto srabotvashe.niakoi she mi kajeli zashto.tazi knijka koiato ste dali po dolu ia imam no tam ne namerih obiasnenie na problema mi. :?:
Ако я монтирате и тя веднага сработи не е задължително някъде да има утечка. Просто някъде по трасето до вас нулата и земята са свързани. Доста си блъсках главата, докато се убедя в това. :?
Провери си пак идеята, защото нулата и земята са си свързани по трасето до теб последно преди защитата или в ГРТ или в трафото при захранване от стълбове, от което защитите не падат.

Много хора не се замислят за евентуални отечки по контура нула земя след защитата. Замостването между нула и земя след защитата дори и при изключена фаза от предпазител преди нея може да предизвика сработването ѝ. Все ще се намерят откъде да се генерират едни 30 mA.
Това означава, че само един контакт или уред да са с разменени нула и земя може да е достатъчно да сработи защитата и без уреда да е включен, пък за отечки от нарушена изолация няма какво да говорим
hidrazin - майстор
пон юни 27, 2022 4:54 pmsammyadam написа:
вт юни 13, 2006 10:45 pmjichka_bez_bushonche написа:
zdraveite na vsichki.naloji mi se da montiram edna takava zashtitza v edin ofis ne razbiram nishto ot tova deistvah po uputvane :) no vuznikna edin problem .tzialata instalatzia minavashe po proekt prez defektno tokovata zashtita gbwhatsapp izpulnihme ia s tri provodni linii no ne mi e iasno dali ot pc-tata ili ot osvetlenieto no zashtitata dosta chesto srabotvashe.niakoi she mi kajeli zashto.tazi knijka koiato ste dali po dolu ia imam no tam ne namerih obiasnenie na problema mi. :?:
Ако я монтирате и тя веднага сработи не е задължително някъде да има утечка. Просто някъде по трасето до вас нулата и земята са свързани. Доста си блъсках главата, докато се убедя в това. :?
Дали пък за 16 години не са решили проблема с тази ДТЗ ?
:partyman:
P.S. Абе zz_stefanov, що се връзваш бре?
zz_stefanov - майстор
пон юни 27, 2022 8:03 pmhidrazin написа:
.....

........
Дали пък за 16 години не са решили проблема с тази ДТЗ ?
:partyman:
P.S. Абе zz_stefanov, що се връзваш бре?
Няма значение и преди 16 и след 16 години разбирането и неразбирането по темата е и ще е едно и също :)
янко - специалист
Здравейте,бойлера ми е със дефектнотокова защита,а хол и кухненски тракт без.Може ли да захраня хола и кухненския тракт през дефектнотоковата на бойлера?Прави ми проблем единия захранващ кабел и искам да го махна и да сложа захранващ гребен
mironcho - специалист
А хола и кухнята с трипроводна инсталация ли са?
Ако да теоретично може, на практика по-добре да се добави още една ДТЗ, ако не - не може.
Как ще ще се оправи кабела, като сложиш гребен?
Какво означава "единия захранващ кабел"? Обикновено в апартаментно табло има само един - този идващ от електромера, останалите са изходящи.
Снимки за пояснение на въпросите ще са полезни.
hidrazin - майстор
ср окт 19, 2022 11:19 pmmironcho написа:
А хола и кухнята с трипроводна инсталация ли са?
Зае…би. С тези си познания за къде?
Що за простотия - да икономисвал от това което мое да те убие?
:partyman:
янко - специалист
Инсталацията е трипроводна.В таблото има две дефектнотокови,главния бушон е при електромера,дефектнотоковите се захранват от горе,бушоните от долу с мостче.Четерите бушона на хол ,кухненски тракт и осветление се захранват от входа на едната защита с многожилен кабел(не знам колко квадрата е).От външното табло съм изкарал контакт,и когато включа мотор 2,2 лампите почти изгасват.Сега като се замисля по-добре е през другата защита,но въпроса си остава,мога ли да прекарам всичко на една защита.По късно ще опитам да пусна снимка
kozl - майстор
ср окт 19, 2022 6:14 pmянко написа:
Здравейте,бойлера ми е със дефектнотокова защита,а хол и кухненски тракт без.Може ли да захраня хола и кухненския тракт през дефектнотоковата на бойлера?Прави ми проблем единия захранващ кабел и искам да го махна и да сложа захранващ гребен
янко написа:
Инсталацията е трипроводна.В таблото има две дефектнотокови,главния бушон е при електромера,дефектнотоковите се захранват от горе,бушоните от долу с мостче.Четерите бушона на хол ,кухненски тракт и осветление се захранват от входа на едната защита с многожилен кабел(не знам колко квадрата е).От външното табло съм изкарал контакт,и когато включа мотор 2,2 лампите почти изгасват.Сега като се замисля по-добре е през другата защита,но въпроса си остава,мога ли да прекарам всичко на една защита.По късно ще опитам да пусна снимка
Кабел е пакет от проводници. Проводници има с 1 жило или многожични.
За едно и също ли пишеш от маркираното в червено?
През другата ДТЗ какво е захранено?
И какъв е тока на ДТЗ? Ако ДТЗ е 25А моето мнение е да си остане само за бойлера.
янко - специалист
Кабела е многожичен.През другата най-големите консуматори са пералня и сушилня.Не знам защитите какви са,по-късно ще ги погледна дали се виждат надписи

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: