Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
чет окт 20, 2022 1:09 pmянко написа:
Кабела е многожичен.През другата най-големите консуматори са пералня и сушилня.Не знам защитите какви са,по-късно ще ги погледна дали се виждат надписи
Ако "кабела е многожичен" е това от ДТЗ към АП, това е многожичен проводник. Това ли искаш да сменяш с гребен?
Нулевите проводници за хола и кухнята къде и как са свързани?
Гребена предполагам си го мислиш за фазата L изход на ДТЗ, но нулевите проводници трябва да са свързани към същото ДТЗ на изхода за нула N.
Може и да съм те подценил ама щом бъркаш проводник с кабел :?
янко - специалист
Пак съм писал кабел,един проводник с много жила е.Нулевите клеми са 3 и ще е голяма играчка да разбера кое какво е,май най-лесния вариант е да захраня бушоните през изолирана клема и да не пипам защитите
За съжаление когато строих имах доста кабели и майстора не ме послуша да купя кабели по цветове и е голямо мазало
Горе в дясно,черния кабел е в едно гнездо на дтз с многожичния ,нулевата клема е дясната

Прикачен файл

IMG_20221020_145307.jpg
IMG_20221020_145307.jpg (52.37 KиБ) Видяна 1264 пъти
krasi92 - майстор
На тая манджа с грозде нема как да сложиш гребен. Майстора не ти е виновен че не си си купил кабели. По това дето е сътворил трябва да му смениш позивната и от майстор да му викаш нещо друго
kozl - майстор
Тоя пъзел дека е навързан на снимката мисла, че не е за теб :roll:
янко написа:
Нулевите клеми са 3
Предполагам, че са 2. Третата би трябвало да е за защитен проводник.

Да тоя пъзел с еднаквите цветове и ниската резолюция на снимката и мен ме замотаха даже.....
tzetz009 - специалист
чет окт 20, 2022 4:13 pmянко написа:
......За съжаление когато строих имах доста кабели и майстора не ме послуша да купя кабели по цветове и е голямо мазало.....
:lol: 'ма ти си го скъсал от черпене тоя майстор. Буквално е бил като манекен на винпрома. Помниш ли да е изтрезнявал? Той ли сложи тия клеми в таблото? Или ти?

( :? Как все се оправдавате с оня виртуален майстор, дето не сте му виждали очите!?!)

:partyman: :partyman: :partyman:
hidrazin - майстор
Това е все едно гледам табло от Факултето или Столипиново...
:partyman:
янко - специалист
Три са клемите,но нямам представа кое какво е,не ми се занимава да проследя всеки кабел,а и не записах къде са разпределителните кутии.Майстора ми е вуйчо,и за съжаление май не е изтрезнявал.Както и да е вече излизам доста извън темата
tzetz009 - специалист
:) Предай на вуйчо си, че двете тъмно-червени клеми ( над първото ДТЗ и над четвъртото АП ) много развалят хармонията. Модата да се слагат такива никога не е била на мода!

Жив и здрав!

:partyman: :partyman: :partyman:
янко - специалист
Точно тях ще махам,едната е фаза,другата 0
hidrazin - майстор
Като ти гледам "познанията" по-добре нищо не махай че на някой мое да им ядете житото.
Извикай си някой ЕЛЕКТРОТЕХНИК а не вуйчото от махалата.
И това съвсем сериозно и добронамерено.
До сега не съм чула за някой да се гътнал от криво налепени плочки или картон дето му се виждат фугите.
Но всяка година си отиват по няколко грешника заради такива "майстори". Без изключение.
За август мисля че официалната бройка беше трима.
:partyman:

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: