Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Lutchezar - майстор
Някъде го пише че е забранено вода и ток да минават заедно.
Защо не правиш нещата както трябва, а е както ти е най-лесно?
Последна промяна от Lutchezar на пет ное 04, 2022 10:23 pm, променено общо 1 път.
Stiliyan66 - помощник
чет ное 03, 2022 11:28 amLutchezar написа:
Някъде го пише че е забранено вод си ток да минават заедно.
Защо не правиш нещата както трябва, а е както ти е най-лесно?
Не си прочел внимателно... Купих къщата и всичко си беше направено. Монтирана душкабина, плочки, бойлер, прекарана вода... И един стърчащ кабел за бойлера от стената в душкабината. :shock: Направих възможно най-доброто свързване на бойлера с този кабел. Но напролет ще махна кабела, ще пробия стената и ще го прекарам извън къщата и ще му сложа ДТЗ преди бойлера.
пон юни 27, 2022 4:54 pmsammyadam написа:
вт юни 13, 2006 10:45 pmjichka_bez_bushonche написа:
zdraveite na vsichki.naloji mi se da montiram edna takava zashtitza v edin ofis ne razbiram nishto ot tova deistvah po uputvane :) no vuznikna edin problem .tzialata instalatzia minavashe po proekt prez defektno tokovata zashtita gbwhatsapp izpulnihme ia s tri provodni linii no ne mi e iasno dali ot pc-tata ili ot osvetlenieto no zashtitata dosta chesto srabotvashe.niakoi she mi kajeli zashto.tazi knijka koiato ste dali po dolu ia imam no tam ne namerih obiasnenie na problema mi. :?:
Ако я монтирате и тя веднага сработи не е задължително някъде да има утечка. Просто някъде по трасето до вас нулата и земята са свързани. Доста си блъсках главата, докато се убедя в това. :?
thank you for this article ,have lot of information :проба:
ivanovbg - майстор
Може да ви се стори глупаво, но не схващам кое е входа и кое изхода на тази дефектнотокова: https://elgroup.bg/product/%D0%B4%D0%B5 ... rk-ex9l-n/
Как и да я вържа си работи правилно, но къде е истината? Според мен на две е входа на фазата, но..... :?
iliya_i - майстор
пон юни 19, 2023 5:11 pmivanovbg написа:
Според мен на две е входа на фазата, но..... :?
Има си схема нарисувана на самата защита. Контролната намотка е от към изхода, а контактите от към входа.
Изображение
prasse - специалист
пон юни 19, 2023 5:11 pmivanovbg написа:
Може да ви се стори глупаво, но не схващам кое е входа и кое изхода на тази дефектнотокова: https://elgroup.bg/product/%D0%B4%D0%B5 ... rk-ex9l-n/
Как и да я вържа си работи правилно, но къде е истината? Според мен на две е входа на фазата, но..... :?
Каква е тази ДТЗ с ток на дефекта Idn=0.1A? За какво ти е?
iliya_i - майстор
пон юни 19, 2023 9:36 pmprasse написа:
пон юни 19, 2023 5:11 pmivanovbg написа:
Може да ви се стори глупаво, но не схващам кое е входа и кое изхода на тази дефектнотокова: https://elgroup.bg/product/%D0%B4%D0%B5 ... rk-ex9l-n/
Как и да я вържа си работи правилно, но къде е истината? Според мен на две е входа на фазата, но..... :?
Каква е тази ДТЗ с ток на дефекта Idn=0.1A? За какво ти е?
Ами снимката е ориентировъчна. Еднаква е за всичките им модели. А данните на конкретните модели са три пръста под снимката...
ivanovbg - майстор
Благодаря на всички отзовали се, не бях видял схемата. Факт е че обърната пак си работи нормално, при 5 кОм към земята изключва,а при 10 кОм не.

И да знаете, че пак си тресе тока като го пипнеш и защитата не изключва. Пробвах без да искам докато тествах със съпротивленията. Е бях по чехли де. :-D
gogo7777 - майстор
вт юни 20, 2023 5:31 amivanovbg написа:

И да знаете, че пак си тресе тока като го пипнеш и защитата не изключва. Пробвах без да искам докато тествах със съпротивленията. Е бях по чехли де. :-D
Внимавай да не се затриеш бре......Откак взеха да бутат жълто-зелената жица навсякъде (някои даже и в градината измежду доматите я зариват), все въпроси и проблеми възникват.
:drinkers:

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: