Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
djendov написа:
И това, 4Р 63А е на всяка фаза нали? Т.е. мога да пусна по 60А условно на всяка от трите фази едновременно, без да пада предпазителя?
Да.
:partyman:
nikolov333 - майстор
djendov написа:
Като гледам и със 100мА същата работа...то да го е страх да си наплюнчи пръста човек...
А да сложа една главна 4Р 63А 30мА и ако почне да пада, да я сменя с 300мА та поне пожарозащитата да остане?..
Ами не е баш същата работа, понеже 100мА е за целия апартамент..или къща и върху нея се сумират малките утечки от всички кръгове с ДТЗ или без такава. Тоест, ако имаш по 10-15мА утечки на 4-ри кръга, ДТЗ-тата им няма да изключат, но главната ДТЗ 100мА ще ги отчита като обща утечка и ще и остават още 40-60мА до задействането и. Следователно ще сработи при по-малка утечка...та може и да имаш някакъв шанс в зависимост от утечките преди нея :prayer:, ако не си наплюнчил добре пръста.. :-D Ако имаш сумарно 60-70мА общи утечки за имота, тя ще работи като дублираща всички ДТЗ-та с 30мА, ток на утечка, и ще компенсира, ако някое от тях даде фира. Всичко зависи от това, колко си "късметлия". :)
djendov - специалист
Много правилно. Не се бях сетил. Слагам 30мА, ако пада, ще търся 100, или под 100, ако има. Благодаря за идеята!
mironcho - специалист
Да и така ако имаш проблем в една от фазите ще губиш цялото захранване. Ако искаш пожаро-защита правилното е 300mA. Защо - Николов го е обяснил, а за защита на хора се изисква да е 30mA по една на група токови кръгове или самостоятелна за определени консуматори.
И ... :? :? Имаш ли изцяло трипроводна инсталация за да слагаш обща защита?
dpp - специалист
ДТЗ клас AC на бойлера, на кухнята и на печката с котлоните!
Това за един апартамент е повече от достатъчно!
На другите стаи, освен ако няма бебе / макар че аз запушвах контактите когато бяха малки/не е необходимо!
Иначе после се получава едно сработване, я от климатик, я от някое импулсно захранване привишило смущения в мрежата , а не е като да нямаме по 3-4 компютъра вече по домовете, че и други уреди с импулсни - незнайно какви и с какви филтри на входа... :lol:
А високия клас ДТЗ на Шнайдер /A - тип SI/ дето са за компютърни системи след тях са 3х в цената... :-D
http://www.tao-engineering.com/d-t-z-ii ... c-asi.html
Virtex - майстор
Дискусията за сензор за движение след ДТЗ се премести тук :
viewtopic.php?f=11&t=58307
Ако някои се чуди къде му е мнението, не е изтривано нищо.
Имам въпрос., правят ми нова инсталация в таванско помещение, което ще се използва за ателие(с отделно ел.табло).
Предложиха ми три жилна инсталация с ДТЗ. Има ли смисъл последното, при положение че захранващия проводник е двужилен 4.0мм2 и няма как да се прокара три жилен кабел до главното ел.табло на сградата? Вариантът бил да се върже третото жило към нулевия проводник на захранващия проводник.
Някои може ли да поясни предимства /недостатъци между дтз на Шнайдер
от сериите ID Domae и IDK, други освен че IDK са само 25А/30мА и 40А/30мА.
Ще ги комбинирам с АП IK60N и един главен АП iC60 40/50A (по вероятно 40А) сдвоен с iMSU,
ако това е от значение за обяснението, а описанието в каталога е много орязано на IDK
и не мога да реша коя от сериите ДТЗ да избера.Уж IDK би трябвало да над ID Domae,
но странно защо, като цени в ТМТ са по-евтини.Дали има някаква уловка?

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: