Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Avas_co - майстор
чет окт 20, 2022 10:49 pmhidrazin написа:
Като ти гледам "познанията" по-добре нищо не махай че на някой мое да им ядете житото.
Извикай си някой ЕЛЕКТРОТЕХНИК а не вуйчото от махалата.
И това съвсем сериозно и добронамерено.
До сега не съм чула за някой да се гътнал от криво налепени плочки или картон дето му се виждат фугите.
Но всяка година си отиват по няколко грешника заради такива "майстори". Без изключение.
За август мисля че официалната бройка беше трима.
:partyman:
Така ли си чувала, Сиике?
:lol: :lol: :lol:
hidrazin - майстор
чет окт 20, 2022 10:56 pmAvas_co написа:
Така ли си чувала, Сиике? :lol: :lol: :lol:
Толкова надолу ли изпадна? :?
Ба си, на твое място досега да съм се гръмнал в тъпата чутура поне няколко пъти. :-D
Ако нямаш пари за патрони - свиркай. Бонус от мен.
:partyman:
янко - специалист
чет окт 20, 2022 10:49 pmhidrazin написа:
Като ти гледам "познанията" по-добре нищо не махай че на някой мое да им ядете житото.
Извикай си някой ЕЛЕКТРОТЕХНИК а не вуйчото от махалата.
И това съвсем сериозно и добронамерено.
До сега не съм чула за някой да се гътнал от криво налепени плочки или картон дето му се виждат фугите.
Но всяка година си отиват по няколко грешника заради такива "майстори". Без изключение.
За август мисля че официалната бройка беше трима.
:partyman:
Няма да ги махам,ще ги заменя с нещо по-сигурно.Таблото въпреки плетеницата е изпълнено по проекта,снощи намерих плановете
Stiliyan66 - помощник
Здравейте, нов съм във форума и НЕ съм майстор. Разбирам от ток от обща култура. Купих къщичка, на която са правили ремонт, опънали са нова ДВУпроводна инсталация и са извели захранващия кабел на бойлера в душкабината!!! Минава вертикално в ъгъла по стената, качва се над душа и влиза в хоризонтален бойлер, който е встрани от душкабината. Бойлерът е само занулен, защото няма трето жило за земя. С меки връзки и полипропиленови тръби е. Изчетох цялата тема и не разбирам защо не мога да сложа ДТЗ на тази инсталация само за бойлера? L и N ще минават през нея, и ако човек, който се къпе, попадне под напрежение от някаква утечка, би трябвало ДТЗ да сработи, тъй като той е стъпил на земя. Ясно ми е, че ДТЗ няма да сработи при утечка от фаза към корпуса на бойлера, но мисля, че при утечка през човек към земя трябва да сработи. Моля за компетентни мнения, как да направя защита при такава ситуация. (Няма възможност за теглене на трето жило)
янко - специалист
Имаше клип в тубата как се закача на двупроводна инсталация,но колко е успешно не знам,но без трета линия от дтз до бойлера няма да стане
brum - майстор
Очаквам ДТЗто да изключва при занулен корпус. Бойлера е закачен за стена, а тази стена малко или много ще пренесе малко ток към земята.

Пробвай с едно ДТЗ между кабела и бойлера и ще го потвърдиш.
kozl - майстор
пет окт 28, 2022 8:32 pmbrum написа:
Очаквам ДТЗто да изключва при занулен корпус. Бойлера е закачен за стена, а тази стена малко или много ще пренесе малко ток към земята.

Пробвай с едно ДТЗ между кабела и бойлера и ще го потвърдиш.
Може би, но тук комшии правиха ремонт и ми се хвалят, че имат ДТЗ в ап.табло. Да верно, но не са подменяли двупроводната инсталация.
Усъмних, че ДТЗ са за красота, но като ги изключа и тока спира, явно са във веригата.
Може би са му разкачили зануляването но бойлера, но това не съм се сетил да проверя.
brum - майстор
Виж и дали не е 300mA ДТЗ-то му.

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: