Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
съб фев 15, 2020 12:52 pmsokolov.91 написа:
съб фев 15, 2020 6:36 amnikolov333 написа:
Докосни оголения проводник направо на корпуса и пиши пак.. :idea:
П.П.С каква ДТЗ пробваш.?
Не си ме разбрал явно... Докосвам с едната ръка корпуса, а с другата ръка никъде не свързания кабел на прожектора, който чака нула, за да светне. Тогава ме перка тока. Ако иначе докосвам само корпус или само кабела не се случва нищо. Нито бие ток нито ДТЗто пада.
Ами ти не ме разбра май.. Допри оголения проводник директно към корпуса, без ти да участваш във веригата, като проводник..
zz_stefanov - майстор
съб фев 15, 2020 12:52 pmsokolov.91 написа:
съб фев 15, 2020 6:36 amnikolov333 написа:
Докосни оголения проводник на корпуса и пиши пак.. :idea:
П.П.С каква ДТЗ пробваш.?
Не си ме разбрал явно... Докосвам с едната ръка корпуса, а с другата ръка никъде не свързания кабел на прожектора, който чака нула, за да светне. Тогава ме перка тока. Ако иначе докосвам само корпус или само кабела не се случва нищо. Нито бие ток нито ДТЗто пада.
Просто протичащия ток е по малък от 30 mA.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0 ... 0%BE%D0%BA
Мен са ме учили, че 10 mA са вече опасни. На други места съм чел че могат да убият човек със сърдечни проблеми. Та не се заигравай с това.
Последна промяна от zz_stefanov на съб фев 15, 2020 2:48 pm, променено общо 1 път.
nikolov333 - майстор
При 500W халогенен прожектор, би требало да е бая, ама и ДТЗ тип AC реално изключват между 18-24мА, та нещо не е баш така..
sokolov.91 - майстор
съб фев 15, 2020 2:41 pmzz_stefanov написа:
съб фев 15, 2020 12:52 pmsokolov.91 написа:
съб фев 15, 2020 6:36 amnikolov333 написа:
Докосни оголения проводник на корпуса и пиши пак.. :idea:
П.П.С каква ДТЗ пробваш.?
Не си ме разбрал явно... Докосвам с едната ръка корпуса, а с другата ръка никъде не свързания кабел на прожектора, който чака нула, за да светне. Тогава ме перка тока. Ако иначе докосвам само корпус или само кабела не се случва нищо. Нито бие ток нито ДТЗто пада.
Просто протичащия ток е по малък от 30 mA.
Не знам колко ма е тока протичащ през мене, ама много боли :lol:
sokolov.91 - майстор
съб фев 15, 2020 2:37 pmnikolov333 написа:
съб фев 15, 2020 12:52 pmsokolov.91 написа:
съб фев 15, 2020 6:36 amnikolov333 написа:
Докосни оголения проводник направо на корпуса и пиши пак.. :idea:
П.П.С каква ДТЗ пробваш.?
Не си ме разбрал явно... Докосвам с едната ръка корпуса, а с другата ръка никъде не свързания кабел на прожектора, който чака нула, за да светне. Тогава ме перка тока. Ако иначе докосвам само корпус или само кабела не се случва нищо. Нито бие ток нито ДТЗто пада.
Ами ти не ме разбра май.. Допри оголения проводник директно към корпуса, без ти да участваш във веригата, като проводник..
А по твоя въпрос - пада защитата, ако аз не участвам във веригата. Пада и при това преди да падне се получава доволна искра между корпуса на прожектора и кабела. Не ми изглежда като на 30мА.
nikolov333 - майстор
Ами измери колко мА е, ако имаш Min/Max на уреда де..
sokolov.91 - майстор
съб фев 15, 2020 3:27 pmnikolov333 написа:
Ами измери колко мА е, ако имаш Min/Max на уреда де..
Нямам такава опция. Ако имах стрелкови уред сигурно щеше да стане.
nikolov333 - майстор
Не каза каква е защитата..марка-модел комбинирана или..и с тест бутона пробва ли дали ще сработи?
sokolov.91 - майстор
съб фев 15, 2020 6:26 pmnikolov333 написа:
Не каза каква е защитата..марка-модел комбинирана или..и с тест бутона пробва ли дали ще сработи?


Работи си тест бутона. Също така изключва и когато свържа фаза и "земя" през 25 ватова крушка с нажежаема жичка. Освен това когато прожектора свети и съединя пак през крушката нула и "земя" пак изключва.
nikolov333 - майстор
Ами би трябвало да сработи и през теб, за максимум 0,1сек...поне според спецификациите :)

Прикачен файл:
spec.jpg

Иначе това което правиш е същото като да натиснеш бутона Test и е задължително да изключи, ако тока е достатъчен и защитата е в ред..

Прикачен файл:
jel1.jpg

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: