Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Ами тогава най-добре да я изтрива по-бързо..преди да се е разпространила из дебрите на интернет.. :-D
hidrazin - майстор
цензура ти глупостите... Квазимодо да беше прочел темата преди да сътворява простотии...
Не да пита в стил "След дъжд качулка.".
:partyman:
P.S.
И що общи работници се занимават с неща дето не им е работата???
nikolov333 - майстор
Ама пък как професионално е начертал тая схема 2..баси изглежда като от инструкция на Шмайдер.. :-D :lol: :lol:
Kvazo - помощник
Да аз съм начертал схемите, да аз съм монтирал ДТЗ, да имам необходимото образование и квалификация за такава дейност, не никога не съм слагал до сега ДТЗ защото сферата ми на работа е соларни инвертори и соларна енергия и като съм направил нещо, което не работи и Вие любезно ми обяснихте че не работи, благодаря Ви аз сам видях какво се случва питах ЗАЩО, и след като не проработи по свързания грешен от мен начин го преправено да веднага такаче да работи коректно и правилно. Питах защо се случва това ! Да работи за успокоение на някой който се опасяват че ще за*ба нещатата некоректно. За поредне път се убеждавам че форумите в БГ са пълен шит, питаш нещо и се излива някъв спам нямащ нищо общо по въпроса.
Благодаря Ви и се надявам да съм ви изпълнил със смисъл вчеращния следобяд!
hidrazin - майстор
Kvazo написа:
...не съм слагал до сега ДТЗ защото сферата ми на работа е соларни инвертори и соларна енергия...
Е и? За да те допусне някой там да работиш, тези елементарни неща трябва да ги знаеш.
То много трудно да прочетеш, че даже тук:
Диференциалнотокова защита
Там ясно си е написано:
След диференциалнотокова защита нулевият и защитният проводник не трябва да се свързват никъде помежду си.
Аз в момента търся ел. техници за поддръжка на соларни инвертори, големи инвертори... :-D
Но определено няма да взема хора които не знаят такива основни и елементарни неща.... [-X
:partyman:
P.S. Ми що не пита в някой чужд форум?
Kvazo - помощник
Ми докато някои си упражняваха писмените умения тук и наливаха, получих отговор за това което ме интерсува от "чужд форум" точно и конкретно.
Пожелавам ти успех с търсенето, само да ти напомня, че процеса е двустранен там и аз не бих отишъл някъде където искат но не дават и не става въпрос за пари ако ме разбираш :?
Junak - майстор
Kvazo написа:
Да аз съм начертал схемите, да аз съм монтирал ДТЗ, да имам необходимото образование и квалификация за такава дейност, не никога не съм слагал до сега ДТЗ защото сферата ми на работа е соларни инвертори и соларна енергия...
Когато човек прави нещо за първи път, обикновено поне прочита малко по въпроса. Грешката е повече от елементарна, което показва незнание за принципа на работа на ДТЗ. А понякога това може да бъде ОПАСНО. И когато някакъв пълен шит започва да коментира форума ме развеселявя. За слетобеда само...
muhala - майстор
Kvazo написа:
... Питах защо се случва това ! .... За поредне път се убеждавам че форумите в БГ са пълен шит, питаш нещо и се излива някъв спам нямащ нищо общо по въпроса.
...
muhala написа:
И понеже това е форум, ще кажа защо падат защитите в схема 2. Причината е общата нула след двете защити. Представи си, че пуснеш който и да е консуматор, тока през нулата ще мине и през двете, което ще ги разбалансира.
Няма лошо да питаш като не знаеш. Тук във форума има няколко индивида, които задават подобни въпроси, но пък не им пречи да предлагат ел. услуги по домовете. За това някой път подхождаме с лошо.

:drinkers:
Предполагам вече си разбрал къде е бил проблема.

Незнам каква ти е квалификацията и образованието. Моето не е фотоволтаици, нито нищо свързано с електротехниката, но пък съм учил две такива + ел. измервания + техника на безопасност и т.н.

Там ако не знаеш как работи ДТЗто си чао.
Kvazo - помощник
muhala написа:
Няма лошо да питаш като не знаеш. Тук във форума има няколко индивида, които задават подобни въпроси, но пък не им пречи да предлагат ел. услуги по домовете. За това някой път подхождаме с лошо.

:drinkers:
Предполагам вече си разбрал къде е бил проблема.
Да това ми беше идеята и на мен, объркал съм нещо, веднага съм го оправил, но мен не ме е срам и страх да си призная и да питам като съм сгрешил и защо е станало така. Реакцията на всезнаещите ме ядоса и предизвика недоумение у мен. Едва ли когато идат да правят нещо по ел.инсталация на техен клиент, приятел или близък му обесняват колко е тъп, прост, неук и незнаещ и как така няма да може сам да си го направи.
Както и да е точка, стига съм спамил, лек приятен и успешен ден на всички. :partyman:
lenovec - напреднал
Изключително полезна тема за ДТЗ.

Сега да я повдигна малко с едно питане, предстои изграждане на машинно помещение за басейн, състоящо се от 2 помпи една за джакузи и една за въртене на водата в басейна. Инсталацията до помещението е 2 проводна по 2.5 м2. Понеже най - ме е страх от нулата мисля, в шахтата да забия 1.5 метра поцинкован кол за заземление на моторите на помпите, и евентуално някъде за осветлението което е на 12 в. Общата консумация на съоръжението е около 2 KW. Според вас, има ли смисъл от ДТЗ, или да си карам по лесния вариант от нулата (не предпочитам) на корпус към моторите, или от кола към моторите.... Предполага се, че същите би трябвало да имат някаква защита...

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: