Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Ще изключи бушона. Това обаче си е нормалната защита с бушон, независимо дали имаш или не ДТЗ.
:partyman:
stef789 - помощник
Според тоя клип, дори и без никакаво заземление ДТЗ ще сработи, само че при утечка няма да изключи а ще чака някой да се допре до офазения уред :tonqe: . Интересно ми е токът който ще премине през тялото на човека дали ще по-голям от 30 mA ако ДТЗ е 30 mA и ще ти спаси ли живота?)


nikolov333 - майстор
Ако ДТЗ-то 30мА е работоспособно и си "добре заземен" трябва да изключи при утечка от >15мА и <35-40мА... Вече ще оживееш ли или не зависи от това дали палиш свещи редовно и дали имаш късмет.. :-D, но не е правилно да се монтира на двупроводна линия, защото при изключването му, уредите след него остават без зануляване, със съответните рискове..
sokolov.91 - майстор
А когато всичко си е наред и изпълнено перфектно и някой реши по някаква причина да бръкне в контакта? Пак ще го перне тока докато ДТЗ-то изключи. Пак ли трябва въпросния човек да е палил свещи и да има късмет?
sokolov.91 - майстор
пон фев 18, 2019 6:49 pmnikolov333 написа:
Задължително.. :prayer: :-D :lol: :lol:
Значи съм имал късмет, щото свещи не съм палил. :lol:
stef789 - помощник
пон фев 18, 2019 7:15 pmsokolov.91 написа:
пон фев 18, 2019 6:49 pmnikolov333 написа:
Задължително.. :prayer: :-D :lol: :lol:
Значи съм имал късмет, щото свещи не съм палил. :lol:
Да разбираме, че си го изпробвал лично тоя вариант?) в смисъл докоснал си фаза, ДТЗ е сработила и няма сериозни поражения?)
iliya_i - майстор
пон фев 18, 2019 7:37 pmstef789 написа:
пон фев 18, 2019 7:15 pmsokolov.91 написа:
пон фев 18, 2019 6:49 pmnikolov333 написа:
Задължително.. :prayer: :-D :lol: :lol:
Значи съм имал късмет, щото свещи не съм палил. :lol:
Да разбираме, че си го изпробвал лично тоя вариант?) в смисъл докоснал си фаза, ДТЗ е сработила и няма сериозни поражения?)
Ехе, аз съм докосвал фаза и без ДТЗ, без никакви поражения. Явно оня горе е решил така.
И едва ли има човек, занимаващ се с тоци, дето никога не е удрян.
Айде стига писахте глупости!
sokolov.91 - майстор
пон фев 18, 2019 7:37 pmstef789 написа:
пон фев 18, 2019 7:15 pmsokolov.91 написа:
пон фев 18, 2019 6:49 pmnikolov333 написа:
Задължително.. :prayer: :-D :lol: :lol:
Значи съм имал късмет, щото свещи не съм палил. :lol:
Да разбираме, че си го изпробвал лично тоя вариант?) в смисъл докоснал си фаза, ДТЗ е сработила и няма сериозни поражения?)
Точно това разбирайте. :lol:
В нов блок в Лозенец обзавеждаме офис с ключове и контакти. Без да се усетя съм се преместил на токов кръг, който е под напрежение. Дърпам кабела от конзолата, разделвам го, забелвам го, хващам фазата... и ефекта беше все едно някой ми наби железен кол от китката до рамото за част от секундата. В далечината се чу щрак и ДТЗ-то изключи. Добре, че не се гепих и за нулата заедно с фазата, че едва ли щеше да има щрак. :shock:
DMN - майстор
sokolov.91 написа:
забелвам го, хващам фазата... и ефекта беше все едно някой ми наби железен кол от китката до рамото за част от секундата. В далечината се чу щрак и ДТЗ-то изключи. Добре, че не се гепих и за нулата заедно с фазата, че едва ли щеше да има щрак.
Точно в този случай пак щеше да има "щрак", дори да беше хванал и нулата заедно с фазата. Важен е токът, който протича през теб към земя, явно е бил достатъчен за да изключи ДТЗ. По-кофти е ако хванеш фазата и нулата и токът през теб към земя не е достатъчен за ДТЗ, е тогава трябва да се палят свещи. Всъщност хората, които си светят със свещи нямат подобни проблеми :-D .
:partyman:
Последна промяна от DMN на пон фев 18, 2019 8:18 pm, променено общо 1 път.

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: