Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sokolov.91 - майстор
съб фев 15, 2020 7:31 pmnikolov333 написа:
Ами би трябвало да сработи и през теб, за максимум 0,1сек...поне според спецификациите :)


spec.jpg


Иначе това което правиш е същото като да натиснеш бутона Test и е задължително да изключи, ако тока е достатъчен и защитата е в ред..


jel1.jpg
0.1 секунда е 1 мигване на окото. Смятам, че особено първия път като ме перна тока беше поне 3 пъти по дълго времето. После още няколко опита направих, ама вече като знам какво ще последва опитите бяха доста по-плахи, съответно и къси. Но така или иначе не успях да накарам защитата да падне през мен нито веднъж.
valentino76bs - майстор
Увии кабела около врата полей долу пръстта с вода и на бос крак и тогава виж как е....?
sokolov.91 - майстор
Еееехеее... А освен да махна и дефектно токовата и да пробвам дали АПто в таблото ще падне :lol: Айде стига.
nikolov333 - майстор
Ами явно не си са били достатъчни токовете през теб за да изключи.. :)
Hoвoceлckи - майстор
Не пробвай повече да изключваш тази защита защита през себе си!!!
Намери резистор 7,4КΩ и пробвай през него. Ако не сработва - рекламация. Лично не съм фен на тази марка.
zz_stefanov - майстор
Даа, има какво още да се направи, за да се постигне желания резултат :-D
sokolov.91 - майстор
По всичко личи, че ДТЗто работи коректно. Просто исках да пробвам АЗ как се държи в реална ситуация, а не през крушки, съпротивлиния и тн. Исках да знам, че пипне ли някой пе се чуе щрак...
Преди години при монтаж на контакт на 1 обект се хванах за фаза щото мислех, че няма напрежения и така хубаво ме петна тока, че ми изтръпва ръката. И чак след това се чу щрак и ДТЗто падна. Та може и тази да падне, ако задържа повече време, знам ли. А може и да не падне. Все пак в този експеримент аз не хващам просто фаза. Аз затварям консуматор през нула и "земя" с двете си ръце. Не е баш същото. Не е и често срещата битова ситуация това. Примерно да се откачи нулата от щепсела на пералнята, ти да се опреш на корпуса ѝ и да се наведе и да гепиш нулата. Това реално е толкова невероятна ситуация, че едва ли би се случила дори, ама ми беше интересно все пак какво ще се случи.
nikolov333 - майстор
Ти ако хванеш фаза и нула в контакта и си изолиран от земя ще те вземе за "уред" включен в контакта и няма да задейства никога.. Та дано не ти се случи точно тази постсновка.. :prayer: :partyman:
sokolov.91 - майстор
съб фев 15, 2020 9:18 pmnikolov333 написа:
Ти ако хванеш фаза и нула в контакта и си изолиран от земя ще те вземе за "уред" включен в контакта и няма да задейства никога.. Та дано не ти се случи точно тази постсновка.. :prayer: :partyman:
Е, това е ясно.
nikolov333 - майстор
Длъжен съм да го кажа, че си много смел.. :-D :partyman:

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: