Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
От къде мога да намеря двуполюсна ДТЗ тип B ?
Пратих мейл на АББ и от там ми отговориха:

Благодаря Ви за интереса към продуктите на АББ. Колегите ми провериха поръчките на нашите дистрибутори за цялата година и за съжаление при нито един от тях няма двуполюсни ДТЗ тип В. Това е разбираемо, доколкото дистрибуторите ни се стремят да поддържат на склад продуктите с най-интензивно търсене, но всеки един от дистрибуторите ни може да включи необходимата Ви ДТЗ в следващата си регулярна или извънредна поръчка и да Ви я достави.

Ако ни изпратите повече информация за Вашата инсталация, с колегите ми можем да проверим дали не е възможно и друго решение освен използването на тип В.

На Ваше разположение сме ако имате нужда от допълнителна информация.
Има ли смисъл да използвам катоден отводител за да разделя галванично нула от защитният проводник преди ДТЗ?
Ще постигна ли по-голяма сигурност на инсталацията? :?
bgman написа:Има ли смисъл да използвам катоден отводител за да разделя галванично нула от защитният проводник преди ДТЗ?

Обясни малко по-подробно какво искаш да направиш ?
Каква е постановката ? Къде е вързан ПЕ проводника ? За нулата в главното табло или ?
muhala написа:
bgman написа:Има ли смисъл да използвам катоден отводител за да разделя галванично нула от защитният проводник преди ДТЗ?

Каква е постановката ? Къде е вързан ПЕ проводника ? За нулата в главното табло или ?

ПЕ е вързан за нулата в разпределителното табло.
Чудя се дали има смисъл да направя това:
Прикачен файл:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (8.48 KиБ) Видяна 523 пъти
Пак нищо не ти се разбира. По дадената схема тоя PE къде е свързан освен за катодния отводител?
:partyman:
Ей така мисля да я правя аз..

Прикачен файл

ris_16.gif
ris_16.gif (9.5 KиБ) Видяна 515 пъти
ПЕ не е вързан другаде към нула или земя. Отива към консуматорите.
Схемата я видях за:
http://predpazitel.com/product_info.php/products_id/187

Идеята мисля, че е да предпази офазяването на корпус, ако отпадне нулата преди разпределителното табло.
bgman написа:
muhala написа:

ПЕ е вързан за нулата в разпределителното табло.
Чудя се дали има смисъл да направя това:
Прикачен файл:
Clipboard01.jpg

Ако направиш тази глупост ПЕ проводника ще остане както каза галванично развързан от каквото и да е.
В случай на късо или утечка към ПЕ, къде ще иде тока според теб ? Мисли за катодния отводител като за отворена верига. Все едно на един контакт да не му вържеш защитните пластини никъде.

Според мен въпроса ти е дали има смисъл от катоден отводител между нулата и ПЕ, ако те са свързани в главното табло. За мен отговора е "не, няма", защото са еквипотенциални.

ЕДИТ: За мен най - правилно е КО да се върже след ДЗТ между фаза и ПЕ с цел на падне ДЗТ-то при високо напрежение.
Може би би станало и след главния предпазител към ПЕ, но там необходимия ток ще е мнооого по-голям.
bgman написа:ПЕ не е вързан другаде към нула или земя. Отива към консуматорите.

Ай стига простотии. Ти що не се занимаваш с неща от които разбираш вместо да правиш опити за убийство?
:partyman:
Е затова питам разбиращите повече от мен.

Ако ПЕ е вързан само към земя, тогава не визждам смисъл да се развръзват галванично.

Тогава, какъв е смисъла на тази схема?

Не е ли дефиницията за галванично разделяне - предаване на енергия между електрически вериги без наличие на електрически контакт между тях.

Или както казва muhala единственото приложение е да се върже след ДТЗ.

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Електротехника”