Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
novaka123 - помощник
Здравейте, купих си втора употреба климатик toshiba ras -b16j2kvsg преди 9 месеца ( забавих се с ремонта на жилището та чак сега го монтирах). Климатика е бил свален от vimax (имам разписка, която продавача - частно лице- ми даде). Досега съм си монтирал сам 6-7 климатика ама все нови и евтини и знам как става - няма никакви проблеми. На този обачи ударих на камък. Още при монтажа когато развъртях първо крана на течната връзка(малката тръба) от там не излезе нищо ... Вакуума ми почти не мръдна. А досега винаги което и кранче първо да развъртя все излиза стабилно фреон. Все пак развъртях и крана на дебелата тръба и оттам тръгна фреона. Обаче климатика съвсем слабо студено духа, а топло въобще не духа - ама въобще. Даже студеното е в сферата на субективното. Та моя въпрос - при свален от професионалисти климатик нормално ли е при развъртането първо на по-малкия кран(горния) нищо да не излезе та чак и вакуума почти да не мръдне (мръдна ама съвсем малко). И съответно да ме ориентирате за това какъв може да е проблема ( само фреон ли липсва) и неговото решение. Към кой специалист да се обърна и какво да очаквам. Благодаря.

Само да допълня някои неща. Климатика не дава сигнали за грешка. Няма никакви странни бипкания или примигвания. Перката на външното тяло се завърта след 2 мин, но почти няма промяна на температурата на излизащия въздух. Вътрешното тяло също не дава някакви смущения. Перката му след 10 мин се развърта, но както казах - без промяна на въздуха.
MamaMy - майстор
Така правят "професионалистите". Дори прецакват тръбите нарочно за да ги викнеш пак тях. Писнало ми е от мърша.
LazarGanev - "Велик майстор"
И какво означава "свален от Vimax"? Това трябва да е някаква гаранция за изправност ли? Дошъл монтажника да монтира нов климатик, демонтирал стария - това пише на бележката. Вярваш ли, че е идвал сервизен техник, за да го диагностицира и да се разпише, че е изправен? Той ако беше хубав климатика, щяха ли да го сменят? Имал си бол пари, да си му на стария собственик. Според мен оттук нататък колкото пари дадеш отгоре, все ще са на вятъра! Трудно ще намериш сериозен кадърен техник без работа, за да се занимава да съживява мъртвец. Пък некадърници, които да ти вземат парите - колкото искаш. Климатик втора употреба - само от фирма, монтиран, с гаранция, ама парите му са колкото нов, че и повече в някои случаи. Иначе все едно купуваш котка в чувал.
novaka123 - помощник
Значи само не разбрах на 100% - има ли някакъв вариант да е нормално при монтажа на климатик втора употреба като се развърти първо малкото кранче да не мръдне въобще вакума? А защо от дебелото кранче излезе фреон(нз колко щото като вдигне +1атм и дърпам манометъра) . Защо ако има някаква пробойна при малкото кранче вакуума се запази? Защото все пак от компресори и техните клапи въобще там не разбирам. Нека някой малко по-запознат да отговори и какво да правя сега. Другата седмица какъв техник да викам - какво да му казвам - да допълва ли климатика, да го сваля ли, да го карам ли на сервиз(къде в сф)? Благодаря.
valentino76bs - майстор
Питай във форума за климатици на сетком.

Тема "Проблем с климатик втора употреба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: