• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 68
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
rulом - специалист
То за тия 15 к, тамън 3 кw за кокошарник че стигнат.....дааааже моа и да се доплати !
....Най важното е пръво да ги напраиш соларите.....па после моа и да имаш да зимаш едни пари за възстановяване и развитие :lol:
ср яну 11, 2023 6:15 pmbrum написа:
Кокошарника има ли акт 16? Че как ще ги уведомиш за тая работа ако не е нанесен в кадастъра :) ?
Абе.....виждам го на сателита.
Утре го бутам и подпирам фотото на къщата, ако нещо.
Толко години си правих оглушки, а сега ми е едно чоглаво....Как така изведнъж не съм в нарушение?
ср яну 11, 2023 6:19 pmrulом написа:
...:lol:
Утрото ще изчакам. Много сложно ми идва.
Andri01 - майстор
"... покривите на жилищата си..."!! на покрива,на покрива Трофи!! Слагай салатката и идвам го "вдигаме" заедно. Може да взема и помагачи...ако се увлечеш със салатката. :? :partyman:
ср яну 11, 2023 8:07 pmAndri01 написа:
"... покривите на жилищата си..."!! на покрива,на покрива Трофи!! Слагай салатката и идвам го "вдигаме" заедно. Може да взема и помагачи...ако се увлечеш със салатката. :? :partyman:
Аааа, то вече разрешено, може да почака (покрива и товарът му).
Та, ко речи?! Навих са кат персийски килим.
Детето - специалист
Аз не мога да разбера как се монтират 200л бойлери на няколко квадратни метра без нищо. А 200кг панели на цялата площ на покрива голям проблем.
шоп - майстор
Не подценявай ветровото натоварване.
Моите надстърчат над билото с няколко сантиметра, обаче ковах яко. Двускатен, любезно обърнал гръб на север.
Знам за едни, разлетели се, и макар да не съм ги плащал аз, ужас ме обзема от мащаба на загубите.
Единственото положително е, че няма пострадали хора.
Имах слънчев бойлер 80л , съпил на стойка 50/50, на южната стреха, на същият покрив. Не мръдна няколко години, след което си монтирах истинска система за БГВ.
Обветрен колега е Шопа.
brum - майстор
Сипвам си ракията :) .

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (31.54 KиБ) Видяна 828 пъти
6osi6 - майстор
нед яну 15, 2023 11:33 amТрифон П.Трифонов написа:
Моите надстърчат над билото с няколко сантиметра, обаче ковах яко.
Моите надхвърлят билото с 1,40 м. Но мястото не е ветровито.
Слабото место са крепежните за керемиден покрив от производителя, два комплекта, които се връзват с 8 броя винтове от 6 мм.
пон яну 16, 2023 6:10 pm6osi6 написа:
Чукам на дърво- да не те стига вятър и да са ти здрави ребрата!
Впрочем, имам едни крепежи на тезгяха, които биха те опровергали, но не зная твоите какви са.
Могат да се монтират на 120мм или повече греда, а винтовете, на елемент, са повече от необходимото.

Всъщност, паметта ми е подценила елемента.
https://photos.app.goo.gl/8SFpDzNQDzytoTuz6
145мм и възможност за 10 винта 9мм.
На това мога да повдигна Хамър. Не вярвам ВДН да превиши практическата якост на метала, ползван за направата на крепеж и винтове. Освен това те са Х4.
При това положение, слабото място е на друго място или където го допусне изпълнителят.
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 68

Тема "3kW фотоволтаична инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: