• 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 68
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
brum - майстор
На SMA инверторите с толкова идват. Поне моите са с толкова. Уж трябваше да се плаща нещо за такава, но накрая в сайта на SMA и двата фигурират с 10 години гаранция. А за батерията - винаги може да се купи една 5kW за тая работа.

Обаче сертифициран инсталатор няма. И кюмбе няма.
Pansim1 - специалист
ср май 17, 2023 9:16 pmbrum написа:
Абе и купешки батерии има дето не са за гледане./quote]

Moята си е за гледане. Не е от евтините китайци. Южноафриканска е. Създателя на компанията е българин =D>
brum - майстор
Ибаси, изгоря ми батерийният инвертор. Падна бушона, ония пише, че бил в islan grid. Как реши да мине в такъв режим като е конфигуриран да е в on-grid режим не знам. Ама на изхода - 0 волта и паднал предпазител. При опит за вдигане на предпазителят падна следващият. После малко замервания и се оказа, че AC2 изхода е на късо между L и Ntt.

Толкова с приказката дето ми я казваха, че вземаш SMA и забравяш, че си го инсталирал. Може предпазителят на батерията дето даде фира преди няколко дни да е давал сигнал, че нещо се случва.
radius - майстор
Аз искам да ви благодаря, че си споделяте и неуспехите, та такива като мен да не летят из облаците събирайки "безплатна" енергия.
brum - майстор
Пак заповядай. Ама да се надявам, че няма да има драми от тук нататък :) .
Lutchezar - майстор
нед май 21, 2023 11:17 pmMamaMy написа:
....
В строителството обаче не е така. Както и се чу по договорите за магистралите строителите искат предплата. Явно конкуренцията е никаква или са се разбрали предварително.
Там от първото плащане строителите превеждат 20% от цялата сума като комисионна, затова им дават пари авансово, иначе няма да си ги вземат. На руски се нарича "откат", не знам дали има специфичен термин на български.
Lutchezar - майстор
пон май 22, 2023 4:41 pmbrum написа:
Ибаси, изгоря ми батерийният инвертор.
.....
Може предпазителят на батерията дето даде фира преди няколко дни да е давал сигнал, че нещо се случва.
Пиши като откриеш причината. Знам че няма да го оставиш без разследване.
шоп - майстор
пон май 22, 2023 4:41 pmbrum написа:
Ибаси, изгоря ми батерийният инвертор. Падна бушона, ония пише, че бил в islan grid. Как реши да мине в такъв режим като е конфигуриран да е в on-grid режим не знам. Ама на изхода - 0 волта и паднал предпазител. При опит за вдигане на предпазителят падна следващият. После малко замервания и се оказа, че AC2 изхода е на късо между L и Ntt.

Толкова с приказката дето ми я казваха, че вземаш SMA и забравяш, че си го инсталирал. Може предпазителят на батерията дето даде фира преди няколко дни да е давал сигнал, че нещо се случва.
Съчувствие!
Дано всичко се поеме от гаранцията!!!
brum - майстор
Може и да е по-рано отколкото се очакваше. Сега като го премерих не дава късо на изхода. Подозирам, че е останало някое реле на платката включено и туроидалният трансформатор е смъквал предпазителят поради стартовият си ток.

Иначе една потенциална причина за фалирал инвертор е токов удар, че някъде около времето в което е станала драмата гърмеше. Според логовете виждам грешка 1707 което уж е пренапрежение на AC страна. Но и двата катодни отводителя на AC страна не показват поражение.

Та подозирам, че проблема ще се окаже в задкормилното устройство. Един рестарт с изчакване е можело да доведе до тръгване на инвертора, а не падане на предпазители. При все, че self test-а му минава безпроблемно има надежда, че няма да пращам 80 кила желязо до Румъния.


пон май 22, 2023 8:11 pmшоп написа:
Съчувствие!
Благодаря! Миналата седмица взехме акт 16 за къщата. И няколко дни ми беше едно леко и весело. А днес направо ми се пресече .... от поредният стрес.
brum - майстор
Работи си инвертора. Само дето два пъти смъкна предпазителите - един 20 ампера и един преди него - 63 ампера.

Явно е останал след грешката за пренапрежение в някакъв авариен режим - трансформатора подвързан към изхода, но не генерира ток. Ако не се лъжа го рестартирах, но полза нямаше. После го рестартирах тотално и като се опитах да му пусна променливият ток почнаха да падат бушоните. После разкачих батерия и мрежа, мерих - на изхода късо. Даваше директна връзка между изхода за мрежата и мястото където е свързан трансформатора. Между тези двете има едно стабилно реле на платката. Явно е трябвало да поседи изключен за да се рестартира съвсем и да изключи релето.

Та няколко часа по-късно мерих пак на изхода дали е късо и късото го нямаше. Почесах се малко по главата и реших, че трябва пак да пробвам да го пусна. Обаче тоя път реших да преместя и фотоволтаичният инвертор след ДТЗто (че таблото беше в едно временно състояние от 5 месеца). Плюх два пъти в пазвата, пренаредих част от таблото на челник, цъкнах копчето и стана чудо. Сега отивам да си сипя една крушова ракия, че ми дойде леко нагорно.

Почвам да подозирам някакъв бъг в софтуера. Най-малкото твърдеше, че е в островен режим и не генерираше ток, а мрежата беше свързана. Пък в софтуера е настроен increased self consumption без backup, та не би трябвало да влиза в островен режим.
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 68

Тема "3kW фотоволтаична инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: