• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 68
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Детето - специалист
пет дек 02, 2022 6:49 pmhidrazin написа:
пет дек 02, 2022 5:56 pmДетето написа:
Като в момента можеш да си сложиш до 30 киловата централа.
В момента може да струпаш централа колкото си искаш голяма.
А за да не фърляте боб за цените и да се мотаете като патета в кълчища (щото явно никой не е в час) - актуалните цени в момента.


Цени ФЕЦ.jpg


:partyman:
До 30 киловата нямат право да ти откажат да бъдеш присъединен към електропреносната мрежа. За фирми мисля, че го направиха до 5 мегавата, но само за собствени нужди. Демек след 30 киловата вече не минаваш в графа за собствени нужди и излишъка го продавам.
Тези цени важат ако аз реша да продавам на ЕХ в момента, ако ще продавам на някой друг ще е на цена която си договоря.

Но аз пак така и не разбрах дори и от една 30 киловатова днес какво бих продал. Да не говорим, че трябва да имам училище за да наредя на покрива панелите за 30 киловата. Една такава централа прави между 2 и 5 мегавата на месец и то при добри условия, в дни като днешните или като тези от преди няколко дни при тези цени ще трябват бая години да се възвърне инвестицията и то при условие, че е само продажба.
Последна промяна от Детето на пет дек 02, 2022 8:13 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
пет дек 02, 2022 8:04 pmДетето написа:
До 30 киловата нямат право да ти откажат да бъдеш присъединен към електропреносната мрежа. За фирми мисля...
Да бе, ама аз не мисля а просто го знам.
По принцип няма проблем и за над 5 MW - това от личен опит от преди няколко месеца.
Положително становище за няколко пъти по 5 MW...
:partyman:
P.S. По-интересното ще бъде на по-късен етап... :-D
Детето - специалист
пет дек 02, 2022 8:12 pmhidrazin написа:
пет дек 02, 2022 8:04 pmДетето написа:
До 30 киловата нямат право да ти откажат да бъдеш присъединен към електропреносната мрежа. За фирми мисля...
Да бе, ама аз не мисля а просто го знам.
По принцип няма проблем и за над 5 MW - това от личен опит от преди няколко месеца.
Положително становище за няколко пъти по 5 MW...
:partyman:
P.S. По-интересното ще бъде на по-късен етап... :-D
Да бе, но тук говорим за битова централа. Затова личния опит с изграждането на няколко пъти по 5 го сподели в друг форум.
hidrazin - майстор
пет дек 02, 2022 8:16 pmДетето написа:
Затова личния опит с изграждането на няколко пъти по 5 го сподели в друг форум.
Ходи да даваш наклон на някой друг какво и къде да споделя...
Разбира се не и в тоя форум.
:partyman:
пет дек 02, 2022 8:16 pmДетето написа:
пет дек 02, 2022 8:12 pmhidrazin написа:
пет дек 02, 2022 8:04 pmДетето написа:
... За фирми мисля...
Да бе, ама аз не мисля а просто го знам.
По принцип няма проблем и за над 5 MW - това от личен опит от преди няколко месеца.
Положително становище за няколко пъти по 5 MW...
:partyman:
P.S. По-интересното ще бъде на по-късен етап... :-D
Да бе, но тук говорим за битова централа. Затова личния опит с изграждането на няколко пъти по 5 го сподели в друг форум.
Това беше яко отрязване при положение, че........мислиш.
За фирмите, че да не се объркаш пак, с ножа.
Детето - специалист
Ето тук може да видите колко излишък има. Като положението е такова от има няма 20 дни и ще продължи поне още толкова, да не кажа х2

Прикачен файл

Screenshot 2022-12-02 20.19.27.png

Прикачен файл

Screenshot 2022-12-02 20.19.06.png

Прикачен файл

Screenshot 2022-12-02 20.18.45.png
Новина ли е, че точно когато ти трябва, нещото го няма?
Бизнеса е друго нещо и има общо с добрият рибар- знае къде, кога и какво да чака, както с кого, колко, как и защо.
brum - майстор
Не знам тия 60-70kWh на ден какво ги правиш, ама са много :) .

Иначе и при мен производството клони към нулата. Съответно батерията не е приоритетна, защото няма какво да влезе в нея. Март/април/май чакам да започне да се появява излишък.
Детето - специалист
пет дек 02, 2022 8:28 pmТрифон П.Трифонов написа:
Новина ли е, че точно когато ти трябва, нещото го няма?
Бизнеса е друго нещо и има общо с добрият рибар- знае къде, кога и какво да чака, както с кого, колко, как и защо.
Не, няма новина. Просто когато човек е решил да направи нещо, просто ей така и споделя какво прави и т.н
Винаги ще се намерят няколко човека които да му обяснят колко е глупав, хващат се за една думичка в някой пост...
Имал- дал, не ме интересува колко съм дал.
Щях да забравя, форума май беше "Направи сам" . В този ред на мисли, правя си и ветрогенератор. Да видим какво ще ми "навият" и какво ще се получи.
Бре, че и докачлив!
Наистина, Форумът е "Направи си сам".
Каквото и да си направиш, сам си го правиш, но обикновено си тук за помощ- нещо от полза да е.
Намирам полза и в твоето дело, макар да не е икономическо обосновано и не ти се сърдя, че ме нарече Хейтър.
Имаш бол кълчища, навивай си ги!
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 68

Тема "3kW фотоволтаична инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: