• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 68
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
brum - майстор
Кои са тези правилни настройки? Има една опция която да зададе ограничение не експорта към мрежата и там е зададено 0. Може във ватове и проценти да се зададе, но не мисля, че има значение кое от двете е.
Детето - специалист
На мен ми пристигна новата занимавка Growatt spf 5000 es. Ужасно шумен инвертор, вентилаторите си променят скоростта, но вият ужасно и скоростта се мени постоянно и допълнително дразни. Добре, че е в мазето и не го чувам.
Най голямата щуротия е регистрацията и създаването на акаунт. Какви щуротии изискват не е истина. Данни на търговеца от който си закупил, снимка на фактурата, телефони............ 100 пъти кодове на имейл и изпращане към тях. Накрая, заявката трябва да се одобри от администратор, бъдете търпеливи. Заявките се одобряват в работно време, още чакам.
На всичкото отгоре не може да се влезе и локално в инвертора без регистрация, така щуротия досега не бях виждал.
Преди е имало и програми за връзка комп-кабел-инвертор, но в нета всичко е заличено.
Все си мисля, че ако потърся чертежи и търговец на някаква А-бомба, по лесно ще ги намеря.
radoslav_n - помощник
нед ное 06, 2022 12:46 pmbrum написа:
Кои са тези правилни настройки? Има една опция която да зададе ограничение не експорта към мрежата и там е зададено 0. Може във ватове и проценти да се зададе, но не мисля, че има значение кое от двете е.

В крайна сметка какво те тревожи, че връщаш? След кратко време, когато инсталациите станат свободни като при фирмите, това ще е ежедневие. Е количеството, което връщаш не е това, което си мислиш или виждаш на смартметъра, но това е друг въпрос ... Предполагам си домашен потребител и връщаш активна енергия в мрежата. Просто е проблем, защото се разваля качеството ѝ. А ти предполагам, не си задал мрежовите параметри- волтаж и честота според изискванията на мрежата към която си. Най-важното е да не връщаш след като ти спрат тока, ако стане някъде авария, че ще стане беля.
brum - майстор
Волтаж и честота няма. Има мрежов стандарт който се избира и уж избрах правилният. Там избрах "[EU] EN50549-1:2018 LV".

Зад тоя стандарт стоят разни параметри. Включително и честота. Но там не се очаква да се пипа. Иска се grid guard code-а.

Тревожи ме (условно) това, че съм си пуснал сам инвертора. И не знам дали всичко ми е настроен правилно. Нямам опит в тази област и нещата са настроени след четене. А четене и опит са различни неща.
Детето - специалист
Принципно това което връщаш ще бъде отчетено от електромера и ще го платиш все едно е консумирано, така ми беше обяснено на мен.
При мен беше настроено на ватове, но го хванах в началото да връща и го смених на проценти. От тогава много малко пъти съм виждал да има връщане.
radoslav_n - помощник
Е само за информация... Няма закон за домашен абонат, по който да ти фактурират върната енергия, било то и активна. Сещаш се, че ако кондензатора на микровълновата не работи както трябва, връща като луд ( образно казано) и разбира се, никой не ти го начислява. Тъй че нищо не ви фактурират. Просто влошавате качеството на енергията в мрежата, ако не въведете параметрите за волтаж и честота използвани от мрежата. Има волтаж мин. и макс, честота мин. и макс :)
fbr - майстор
нед ное 20, 2022 7:40 pmradoslav_n написа:
Сещаш се, че ако кондензатора на микровълновата не работи както трябва, връща като луд ( образно казано) и разбира се, никой не ти го начислява
Верно ли. Тогава търся 10 микровълнови с неработещи кондензатори. И няма да я връщам на Енергото, ще си я ползвам.
ESPACE - майстор
нед ное 20, 2022 7:40 pmradoslav_n написа:
Просто влошавате качеството на енергията в мрежата, ако не въведете параметрите за волтаж и честота използвани от мрежата.
Ама че глупости.
krasi92 - майстор
Те параметрите на мрежата са си достатъчно зле
kozl - майстор
нед ное 20, 2022 7:40 pmradoslav_n написа:
Е само за информация... Няма закон за домашен абонат, по който да ти фактурират върната енергия, било то и активна. Сещаш се, че ако кондензатора на микровълновата не работи както трябва, връща като луд ( образно казано) и разбира се, никой не ти го начислява. Тъй че нищо не ви фактурират. Просто влошавате качеството на енергията в мрежата, ако не въведете параметрите за волтаж и честота използвани от мрежата. Има волтаж мин. и макс, честота мин. и макс :)
То си мисля, че е от значение по какъв закон работи електромера. Защото поне при мен (битов абонат) фактурите са съставени на база на брояча на електромера.
Примерно ако електромера е с чекрък от старите, това значи ли, че като се размени вход изход елекромера ще върти брояча наобратно :?
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 68

Тема "3kW фотоволтаична инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: