Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
deianr - специалист
Здравейте,

не много стар бойлер 50 л. Елдом, изведнъж спря да затопля водата както преди. Включва се, свети ключа, подава се ток към нагревателя, започва да шуми като да нагрява, но след 1 час водата е съвсем леко топла. През това време не самоизключва. Терморегулаторът и защитата са ОК. Гледам, нагревателят има само два извода, няма как да работи на някаква по-слаба степен, та не мога да разбера причината да работи толкова слабо.

Каква може да е причината? Предполагам нагревателят е за смяна, но защо леко топли все пак?! За пръв път ми се случва подобно нещо.
Бако_Патъра - напреднал
Да не е натрупал варовик по нагревателя. Отвори га бе човек!
deianr - специалист
Е, ще го отворя, просто не е вкъщи и трябва организация. Затова се допитвам предварително, да знам какво да очаквам.
DMN - майстор
Няма да е зле да се измери съпротивлението на нагревателя като за начало.
Може и тръбата за топлата вода вътре в бойлера нещо да се е скапала.
ESPACE - майстор
Изгорял ти е нагревателя. Като стигнеш до него ще го видиш как е цъфнал, като майска роза. A загрява слабо, защото тока който протича между сцепения нагревател през водата към корпуса е малък.
Последна промяна от ESPACE на вт апр 09, 2024 6:10 pm, променено общо 1 път.
yanko78 - специалист
Имаше един съфорумец който умуваше как да намали мощността на бойлер, можеш да му го подариш, че ядрена физико, ел-химия му се превърна темата :lol: :lol:
пишман_майстор - майстор
Разцепен му е нагревателя. Смяна с нов и ще се оправи . И не го ползвай, докато не смениш нагревателя му.
zz_stefanov - майстор
Тръбата дето отива до горния край на балона може да се е откачила долу в ниското.
Ако горе термометърът ти показва че е загрял, това е.

Не изключвам нагревателя разбира се .
ESPACE - майстор
вт апр 09, 2024 7:42 pmzz_stefanov написа:
Тръбата дето отива до горния край на балона може да се е откачила долу в ниското.
Ако горе термометърът ти показва че е загрял, това е.

Не изключвам нагревателя разбира се .

Щеше да изключва в този случай.
zz_stefanov - майстор
Да, но той го описва в рамките на един час. Като че ли го включва от напълно студен. Та наблюдението си заслужава.
Ако съм пред него с две прещраквания на ключа ще ти разбера дали има консумация.
Така по нета...... :)

Тема "Бойлерът затопля едва-едва водата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: