• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
brum - майстор
Муфите са по около 100лв, та сме спестили някой лев. Кое ще изкара повече не е ясно. С муфа обаче щяхме да приключим значително по-бързо. На това което е натворено в момента имам повече доверие отколкото на муфа. Най-малкото има значително повече изолация между всяко от жилата.

А за кербоването - хидравличните клещи за кербоване са ми налични. Че даже не прашасват - последната седмица стегнах 20тина обувки с тях. Ама на твърд проводник (едножилен) няма да ги използвам. Има си писано в мрежата защо не е удачно. Изключение е минаването от меден към алуминиев проводник. А това, че се ползва не го прави правилното.
valentino76bs - майстор
Аз така .....

Прикачен файл

P_20220502_172040.jpg
zz_stefanov - майстор
пон май 02, 2022 5:25 pmvalentino76bs написа:
Аз така .....
Комплексен метод, сложи му и малко припоец и ще обхванеш всички 'технологии' :wink:
ky-kyy - майстор
Прикачен файл:
15.jpg
15.jpg (73.43 KиБ) Видяна 815 пъти
Чираче - майстор
пон май 02, 2022 6:32 pmky-kyy написа:
15.jpg
Метод на изкукалите :lol:
valentino76bs - майстор
пон май 02, 2022 6:25 pmzz_stefanov написа:
пон май 02, 2022 5:25 pmvalentino76bs написа:
Аз така .....
Комплексен метод, сложи му и малко припоец и ще обхванеш всички 'технологии' :wink:
Даже и гилзата му е много :)
raduloff - напреднал
Много ми е интересно,"глупавия" ток, как обикаля по дъъългата спайка. :?
brum - майстор
Аз пак ще се обадя. Нищо, че връзките са ми мазало.

По-дълга спайка може да докара по-ниско съпротвиление. Ама няма смисъл да имаш Х съпротивление на сантиметър кабела и десет пъти по-ниско съпротивление при спайката. Важното е да не грее в точката на връзката.

Дългата спайка дава потенциално по-ниско съпротивление като няма припой. Отделно от това има доста по-голяма контактна площ която с времето ще се окисли (оксидира), но дългата спайка ще компенсира до някъде. Обаче като има припой оксидиране няма. Отделно от това припоя запълва всички кухини около контактните повърхности и смъква още съпротивлението. И трето - фиксира двата кабела един към друг. За това съм налял припой колкото да покрие контактните повърхности между двата кабела. Повече от това което съм сложил нямаше да докара смислена полза.

А с така направена спайка драма няма да има. И термокамерата го показа - при пусната фурна и котлон за около 30 минути не се виждаше къде е кабела.
ZMeyGorianin - майстор
Начиии от как наврях пак в земята един скъсан кабел, ама без да си играя много на изолации нямам вече къртици в двора :-D За това пък изпълзяха червеи за риболов...
Andri01 - майстор
Не вдига обаче напрежението. Че един така вадил червеи, но се полакомил и набутал високо напрежение по кабелите. Че наизлезли едни миньори от долу и го пребили! :shock:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Начини за снаждане на силов кабел?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: