• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
brum - майстор
След толкова мислене го събрахме със спайки с припой . Отгоре на всяко жило шлаух с лепило. И отгоре на целият кабел още веднъж шлаух с лепило. И се презастраховах като минах края на шлауха със самовулканизираща лента.

Всяко от жилата беше почистено с фина полираща гъба и после със спирт преди усукването и запояването. За запояването беше използван припой с не-корозивен флюс. Преди шлауха изолацията също беше почистена със спирт. Нагряването на шлауха го направихме със станция за SMD запояване (че не си намерих пистолета за топъл въздух, 800W). Бавничко, от средата на шлауха навън (за да избута въздуха). Накрая по цялата периферия изплю лепило, та смятам, че добре се е получило.

Човека с който го правехме това е учили и работи. Та вярвам, че тези връзки проблем няма да направят. Ако не се лъжа, спомена, че на това му се казва муфиране според техните термини.

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
шоп - майстор
По този начин и аз бих го направил. Само щях да зачистя и усуча двойно по-дълго от жилата.
Но и така няма да имаш проблеми според мен.
Primus - специалист
Честито! Нали е Ден на труда - потрудили сте се. ;)
MamaMy - майстор
Аз пък бих разминал спайките. Така се падат и трите на едно място. Аз бих ги направил през сантиметър една от друга. И усукването не е подходящо. От това мнение е много по-правилно. :)
brum - майстор
Спайките са до някъде разминати. Фаза в една посока, нула и земя в друга. С тия дебелини на кабелите през един сантиметър ако ги правиш е все едно са една над друга. Трябва да ги разминеш с 5см евентуално за да не се застъпват въобще.

Онова усукване не е по-добро според мен. Близко до невъзможното е да се направи стегнато с дебел кабел. А при спайката е важно да има контактна площ и притиснати един в друг проводници.

А за деня на труда - има още час докато свърши и горе-долу толкова работа ми остава за днес. След 0 часа се брои към следващият ден :) . Те хората прави се оказаха, че като си в къща все има нещо за правене.
valentino76bs - майстор
За мен това си е пълно мазало......сори!
brum - майстор
За да ти бъде полезен коментара е добре да дадеш градивна критика. Та моля, сподели защо е "пълно мазало" и как би било по-удачно да се направи.
krasi92 - майстор
Щом е на спайка и кабела е десет квадрата начина които е показал колегата МамаМу е по добър. Всички наставки на рекордомани тези от енергото навремето ги правеха по този начин и без калайдисване. Във въздуха изложени на дъжд, сняг и пек работят с години. Този с които правите тези спайки ако се занимаваше с това и си разбира от работата щеше да си осигури по голямо разстояние и да размине снадките повече. Усукването на спаиката е трябвало да бъде поне 10 см. И калаидисването сте икономисали но сте наблегнали на теркошлауха с лепило. За да го засипеш това в земята и да си спокоен поне му направи един калъп и го залей с епоксидна смола.
zz_stefanov - майстор
моето мнение, че ако сте предвидили да запоите спайката, жилата първо се калайдисват и после се усукват и след това запояват.
Изглеждат ми къси спайките.

Тези спайки, които хвалите по рекордоманите са добри при опънат кабел. Иначе се отпускат загряват и стават непроводими.
krasi92 - майстор
При тези спайки контактната повръхност е по голяма. Като се калаидиса как ще отпусне не е ясно. Връзката е по компактна. Мтфата би изглеждала по добре. Бръм е попаднал на аматьор.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Начини за снаждане на силов кабел?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: