• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
falcoh - специалист
Здравейте,
Натъкнах се ба 2 почти еднакви схеми на свързване на "5-тактов ключ за бойлер" само че се разминава къде се включва фазата и нулата.
Бихте ли отговорили кое е правилното свързване?

Прикачен файл

5-тактов ключ за бойлер 2.jpg
5-тактов ключ за бойлер 2.jpg (41.27 KиБ) Видяна 3286 пъти

Прикачен файл

5-тактов ключ за бойлер 1.jpg
5-тактов ключ за бойлер 1.jpg (36.63 KиБ) Видяна 3286 пъти
Hoвoceлckи - майстор
Във "втората" се натрапва "фотошоп" :?:
hidrazin - майстор
Използвай първата схема.
:partyman:
krasi92 - майстор
Използвай втората схема като между термозащитата и ключа трябва да има терморегулатор. Тези и двете са супер яки схеми. От феисбука сигурно.
petromaniq66 - специалист
Не виждам кое е супер като става въпрос за ключ който ще превлючва реотани. Там няма значение къде ще е подадена фазата и дали ще му слагаш някакъв регулатор или управление вай вай няма значение. Важното е принципа на 5 - тактовия. Аз бих дал и "трети" начин с таблица на контактите спрямо тактовете, която ще е объркваща за питащите. Дайте заради ключа да правим рисунка до електромера.
falcoh - специалист
Аз мисля че втората схема е по-правилна, защото ако се пробие единия реотан то другия може да работи без да даде накъсо цялата инсталация и да не се налага спешна сменя на нагревателя.
Ето тук и друга схема която потвърждава това което мисля.

Прикачен файл

5-тактов ключ за бойлер.jpg
5-тактов ключ за бойлер.jpg (16.94 KиБ) Видяна 3121 пъти
mironcho - специалист
Кокошката или яйцето :?
както и да ги свържете, като се обърне щепсела цялата ви теория пада в канала :weedman:
krasi92 - майстор
Изхождаики от практиката ми до сега боилерите ги връзваме на твърдо в бойлерно табло а не на щепцел. Ако е на щепцел препоръчвам еврощепцел. Май имаше по магазините и бойлери с готов кабел и щепцел но те са нова измишльотина. Пет тактов ключ в бойлер е доста стара система.
iliya_i - майстор
чет апр 14, 2022 12:19 pmkrasi92 написа:
Пет тактов ключ в бойлер е доста стара система.
Стара, стара. Колко да е стара?
Те го те в магазина. Може да си го купиш и сега.
gogo7777 - майстор
На мен ми се струва излишен петтактовия ключ при бойлер с два нагревателя. Може би при трифазните с три нагревателя ама и там няма голям смисъл от него. Тия ключове са си за печки, където позиция 1 има някакъв смисъл.
:drinkers:
  • 1
  • 2

Тема "Правилно свързване на 5-тактов ключ за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: