• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kamenkr66 - помощник
нед апр 17, 2022 11:04 amhidrazin написа:
нед апр 17, 2022 12:37 amkamenkr66 написа:
Ами, или се правиш на интересен или явно не разбираш много.
Ами в случая кой се прави на интересен и кой нищо не разбира е пределно ясно.
И пак - на оня тъп "електричар" му строши главата.


ДТЗ.jpg


нед апр 17, 2022 10:19 amkamenkr66 написа:
Тоест, взимам най-добрата марка ДТЗ и я слагам и би трябвало да работи, така ли?
Не.
Разбира се и за твоя случай има някакво решение.
Това са контакти с вградено ДТЗ. Могат да се свържат към двупроводна инсталация и да работят все
Слагаш например такива - FI-SCHUKOMAT, SCHUKO
Марката е от най-добрите но не се продават у нас. Заради цената - около 200 ЕВРО за бройка...
:partyman:
Явно разбираш. И да, аз хабер си нямам. Ама никакъв. Затова съм тук. МНого интересна идея с контакта! Аз си мислех за нещо по грозно, но по евтино, защото ще ми трябват поне 6 таквиа контакта.



Какво ще кажеш?

Иначе къщата ми е тотално разбита, аз мога поне на долния етаж да си прекарам по един екстра кабел. Мога да си платя, някой да ме направлява дистанционно, защото утре ще го затворят майсторите.
hidrazin - майстор
нед апр 17, 2022 1:00 pmkamenkr66 написа:
Какво ще кажеш?
Е какво да кажа?
1-во - не ти се вижда линка и едва успях да азбера за какво говориш.
2-ро - такива грозни недоразумения има и у нас
AS SCHWABE 16 A 230V
Адаптер - дефектнотокова защита BDI-A 2 30
3-то - ти у вас само 6 контакта ли имаш? Принципа е "Или всичко, или нищо".
Демек или всички контакти са с ДТЗ или никой. Иначе става измамно защитено.
4-то - "Коня е изтърван и отишъл в ряката".
Значи това не мога да го разбера - ще фърлиш маса кинти за скъпи бои, лепила, мазилки, плочки, ламинати ... а ще пестиш от нещо което ти застрашава живота.
Поне 3 пъти ще се пребоядисва, сменят тапети, ламинат, плочки ... преди да се стигне до основен ремонт когато е силно препоръчително да се смени или ревизира ел.инсталацията.
:partyman:
kamenkr66 - помощник
нед апр 17, 2022 1:40 pmhidrazin написа:
нед апр 17, 2022 1:00 pmkamenkr66 написа:
Какво ще кажеш?
Е какво да кажа?
1-во - не ти се вижда линка и едва успях да азбера за какво говориш.
2-ро - такива грозни недоразумения има и у нас
AS SCHWABE 16 A 230V
Адаптер - дефектнотокова защита BDI-A 2 30
3-то - ти у вас само 6 контакта ли имаш? Принципа е "Или всичко, или нищо".
Демек или всички контакти са с ДТЗ или никой. Иначе става измамно защитено.
4-то - "Коня е изтърван и отишъл в ряката".
Значи това не мога да го разбера - ще фърлиш маса кинти за скъпи бои, лепила, мазилки, плочки, ламинати ... а ще пестиш от нещо което ти застрашава живота.
Поне 3 пъти ще се пребоядисва, сменят тапети, ламинат, плочки ... преди да се стигне до основен ремонт когато е силно препоръчително да се смени или ревизира ел.инсталацията.
:partyman:
не е късно. Много си прав. И мен ме е яд! Добре, какво ще кажеш за следния компромис. Кухня + Бани да са с нормална ДТЗ с 3 жила, останалата инсталация да се свърже с ДТЗ с 2 жила, и на контактите, които най-много използваме да сложим от тия грозни уреди, които се включват директно?
mironcho - специалист
ДТЗ не е картинна да си я закачиш на таблото като ти кефне и да се хвалиш с нея има си правила.
След ДТЗ инсталацията трябва да е трипроводна! Ако е двупроводна ДТЗ не се слага.
Намери си проектант, защото докато ти обяснява(т/ме) тук електричаря ти може да окабели поне 2-3 къщи.
А електричаря може и да е бил прав - ако съществуващата инсталация е двупроводна и е в добро състояние, то няма нужда насила да се подменя. Това не важи при сериозен ремонт или при наличие на излишни пари и определена степен на параноя породена от незнание.
muhala - майстор
Инсталацията в апартамента нова трипроводна ли е ?
Ако да - може да говорим. Ако не - моля админа да изтрие темата.
krasi92 - майстор
Ако си прочел началото е излишно да питаш каква е инсталацията. Админа да я трие и толкова.
Hoвoceлckи - майстор
Добре, че не сте админи и нищо не зависи от вас в този форум! Каква полза от изтриването - утре някой ще постави същия въпрос и хидрата ако случайно е благоразположен, ще трябва да ги твори наново ... Въпросният "някой" би могъл да се натъкне (чрез търсачките) на терзаещата го тема.
Да не говорим, че форумът (както и всички други) си е пълен със спам, но никой не дава зор да се пази, още по-малко - да се чисти. Как пък точно тая тема ви избоде очите?!
kamenkr66 - помощник
Благодаря на всички. Всъщност не можах да получа много точни отговори. Добре, че видях едно филмче, как точно се прави ел. инсталацията и сам помислих какво ще ми е нужно. В случая земно, което даже не е нужно да минава през кутията. Както съм разкопал всичко. просто ще си пусна земни (ест. не аз, а майстора ми), ще набием кол навънка, какъвто трябва да е и ще преправим таблото.
Който има същия проблем, просто като си прави ремонт, да си прекопае място за ендо земно и ако има възможност да го свърже със семя да действа.
Кумчо Вълчо - специалист
Топло, топло. Калояне, гледам започваш да ''стопляш'' малко по малко, даже си и на път да постъпиш като японски, съзнателно повтарям японски самурай, макар и най-вероятно без да го осъзнаваш. Никак не е късно обаче да направиш и куп грешки, така че, ако е възможно дай малко повече инфо за това, което последно си решил да направиш. Стана ми интересно, особено това с таблото и кола. Иначе, ако правилно съм разбрал, става въпрос за стара порутена къщурка с две жици отпред и съвсем логично с двупроводна инсталацийка вътре в нея, към която ти искаш да монтираш ДТЗ-ти? Предполагам вече си решил да полагаш трети проводник? Ако е така имай предвид, че и там има варианти, в смисъл да не отървеш най-добрия. Затова и питам де, а и на баща ми къщата е с такава стара двупроводна инсталация. По принцип споко, отговори ще има - темата е актуална, въпросите резонни. Отговорите малко неудобни, че истината за нищо не става, ама карай - лека-полека, между шамарите.....
iliya_i - майстор
пон апр 18, 2022 11:49 pmkamenkr66 написа:
..... просто ще си пусна земни (ест. не аз, а майстора ми), ще набием кол навънка, какъвто трябва да е и ще преправим таблото.
Който има същия проблем, просто като си прави ремонт, да си прекопае място за ендо земно и ако има възможност да го свърже със семя да действа.
Май си чел грешните неща. Това с биенето на колове както и където ти падне го забрави.
Разгледай тази схема:
Изображение
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "ДТЗ с два полюса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: