• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
За да сложи Вагото требе да го среже проводника.
Ако е за мен бих калайдисал и отгоре намотавам като пружина по-тънък калайдисан меден проводник в-у наранения проводник и заливам със спойка тинол. После PVC лента или шлаух и в-у него самовулканизираща лента.
Тинки и он така действаше. Па некога даже не бех и чувал за Ваго клеми. Сега са големо улеснение и спестяват време, щото бързо се работи с тях. Даже вчера купувах на дребно от тия с палците.
2-ка 4мм2=48ст.
3-ка 4мм2=60ст.
5-ца 4мм2=97 ст.
Благодаря за всички съвети! Изолирах кабела с 3М и замазах с теракол.

От други подобни теми тук научих един трик. Преди пробиване да се разкърти малко от мазилката до мястото на пробиване. Попаднах на кабел. Червената точка се пада точно над кабела. На последната снимка се вижда.

Изображение

Изображение

Изображение
zz_stefanov - майстор
ср май 04, 2022 8:19 amkozl написа:
За да сложи Вагото требе да го среже проводника.
Ако е за мен бих калайдисал и отгоре намотавам като пружина по-тънък калайдисан меден проводник в-у наранения проводник и заливам със спойка тинол. После PVC лента или шлаух и в-у него самовулканизираща лента.
Тинки и он така действаше. Па некога даже не бех и чувал за Ваго клеми. Сега са големо улеснение и спестяват време, щото бързо се работи с тях. Даже вчера купувах на дребно от тия с палците.
2-ка 4мм2=48ст.
3-ка 4мм2=60ст.
5-ца 4мм2=97 ст.
+1 за усилване на това жило с намотаване на калайдисан тънък проводник и запояване.
brum - майстор
Кабелите вървят на една височина обикновено. Та където е единият - там са и другите. При мен в апартамента имаше и конзолни кутии.

Детектор за кабели (поне моят) показва абсолютно точно къде са кабелите. Другият начин е с много бавно пробиване докато не се стигне до тухлата. Което също не е гаранция, защото при мен имаше кабел в кухините на тухла четворка. Идея си нямам защо и как са успели да го положат вътре. Открих го като пробивах отвори по 110мм за вентилационни тръби...
Да, това е оптималния вариант в този случай, но нямам поялник. Както съм го направил не е перфектното решение. Възможно ли е да се получи нагар на това място и увреждане на здравите жила?
brum - майстор
Шанса е нищожен. Дори да загрее там ще го разнесе по кабела. Медта е добър проводник на топлина.
  • 1
  • 2

Тема "Засегнат кабел при пробиване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: