• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hoвoceлckи - майстор
Възможно ли е да са произведени без галванична връзка на повърхността със шпилката? Развих ги, чистих ги и с преобразувател, минах ги с метчик, натегнах ги на макс ... Няма връзка и това е.
zz_stefanov - майстор
Странно, нали с тази шпилка освен да се закрепи и се заземява плочата. Да не са измислили някаква двупластова дивотия.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Една отливка е по принцип.
Уреда си провери ли?
Усуквай пипалата на зумер, може да прекъсват.
И на зачистено измервай.
iliya_i - майстор
Имай в предвид, че реакцията на железния окис с фосфорната киселина образува железен фосфат, което не е метал и съответно не е проводник.
Та за да търсиш проводимост трябва да използваш незачистени с преобразувател места, или после да ги изшкуриш до метал.
Hoвoceлckи - майстор
Уреда не ме лъже - от пластините на щепсела, до (по) самата шпилка има верига. Нея я зачистих "идеално" с телена четка. По нея си има нормална проводимост. Отвора на плочата (резбата) минах с метчик. След като не се получи връзка, капнах преобразувател. Промих с вода със спринцовка. Пак минах с метчика, уви - не става. Това и на двете плочи.
kr1100 - майстор
Hoвoceлckи произход на плочите ? Май вече в Бг не се произвеждат плочи.м
Едно време у нас имаше Електротерм /зад Елпром/, отиде в с.Тополи и изчезна .После имаше плочи от района на Русе.
Преди 2г купувах от Еком плочи и бяха с лепенка произход Германия :? Май са от китайската Германия. :mrgreen:
Бяха 2 вида според изводите .
Lutchezar - майстор
Имам смътно спомени че съм се сблъсквал с този проблем. На шпилката нямаше никой. Оставих си го така.
Hoвoceлckи - майстор
kr1100, оригиналните са (т.е. от соц времена). По стечение на обстоятелства почти не са ползвани котлоните.
Lutchezar, явно и моят случай е такъв.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Провери две точки отгоре на плочата и двете.
Да провериш как ти е веригата.
После отдолу две точки.
После между двете.
chapara - майстор
Кой каза че не се продават🤤😲
  • 1
  • 2

Тема "Нагревателни плочи на "Раховец"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: