• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hoвoceлckи - майстор
Повърхността на плочите е диелектрична :eek: Бях търкал с телената четка в средата (гладкото кръгче). Търкам и натискам с все сила двете сонди на уреда - никаква проводимост :idea: Що за материал може да е това?
LazarGanev - "Велик майстор"
пон май 23, 2022 5:36 amHoвoceлckи написа:
Що за материал може да е това?
Окис
Hoвoceлckи - майстор
Не е характерна за окисите такава здравина. Ще го пипна с флекса следващия път, но ме съмнява да има разлика.
zz_stefanov - майстор
пон май 23, 2022 5:36 amHoвoceлckи написа:
Повърхността на плочите е диелектрична :eek: Бях търкал с телената четка в средата (гладкото кръгче). Търкам и натискам с все сила двете сонди на уреда - никаква проводимост :idea: Що за материал може да е това?
Окислен чугун.
То с мултицета проводимостта е никаква, но ако попадне под мрежово напрежение ще се окаже, че е и изолацията е никаква.
Тa за това шпилката трябва да е опроводена и добре свързана с PE/PEN

ПП Сега го пробвах с мултицет. Без натискане мегаоми, с рязко забиване и силно натискане паднах на около килоом на разстояние от десетина сантиметра. Въобще не е е изолация. Ако се офази корпуса, фазоуказателят ще си светне.
Hoвoceлckи - майстор
Окислен чугун
Пробвах на готварската печка на дърва - ами с нормална (за метал) проводимост си е.
krasi92 - майстор
Прекарай го през една пробна ламба с нажежаема жичка да видим дали е от шогун или термоустойчива пламаса :-D
zz_stefanov - майстор
Конкретно за твоите плочи не знам, но тези които съм купувал си личи, че са подлагани на оксидация. Това прави повърхността по различна от печката на дърва. Тези които пробвах преди малко бяха ръждясали, защото не са ползвани отдавна. Не се вживявай на тези разлики. Свържи здраво шпилката и си свиркай. :)
Hoвoceлckи - майстор
До шпилката връзката е максимално добре. Бях се притеснил наистина, защото имаше вероятност временно да се ползва непосредствено до мивка. Оправих другата (основната) печка и тази остава "неприкосновен запас". В събота ще я проверя с пробна лампа и 230V.
  • 1
  • 2

Тема "Нагревателни плочи на "Раховец"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: