• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
вт май 24, 2022 5:22 amHoвoceлckи написа:
Илия, реално ще монтираме този. Линк към предния дадох, защото там в данните е даден IP - X1. На този не е по-високо, но никъде не е написано. Даже и на кутията му. В придружаваща бележка с инструкции за монтаж и (някакви) данни - също.
Написано е
Електрическа изолация: Type II
т.е уред с двойна илолация.
Ако реално се монтира в баня с душкабина и не е в кабината, то не би трябвало да представлява опасност.
Lutchezar - майстор
В Азия има специфични водоустойчиви контакти с горен капак.
Прикачен файл:
Screenshot_20220524_103906.jpg
:?
Hoвoceлckи - майстор
"Двойна изолация" ... Как ще помогне тя да не се намокри нагревателя? Към механичната здравина също леко съм предубеден, че е абсолютно гарантирана. 100% гаранция, че изолацията на кабела няма никога, при никакви обстоятелства да се компрометира? Тук някои заземяват след трансформатор ...
Lutchezar - майстор
Клас ipx1 означава че търпи вертикално мокрене само отгоре. Не се предполага че ще се ползва във вода все пак, това не е бързовар. Седи си в суха зона и е така монтиран стационарно на стойка че да няма проблеми при мокрене. Предполага се че преди употреба при нужда ще бъде подсушен.
Последна промяна от Lutchezar на ср май 25, 2022 8:11 am, променено общо 1 път.
Hoвoceлckи - майстор
Аз знам, че друго означава IPX1, но карай. На стойката е с "гъзъ нагоре". От там смуче въздуха. Дали верно е направено да не минава вода :?
"Суха зона на баня" ... Даже без пара, която веднага да кондензира навсякъде, където влезе? Вярно от душа няма да бъде залят, даже и напръскан (освен умишлено, на шега, по невнимание ...). Но пък е непосредствено до чешмата.
Интересно ми е как го реши това, че се предполага, че "преди употреба при нужда" ще бъде подсушен? Хората не спазват писани правила и закони, ама сешоара ще го подсушат ...
За мен: в случая е абсолютно безопасно - монтирам си ги най-спокойно. У дома ... може, но след като навия и монтирам развързващ траф :-D
yanko78 - специалист
Ето ви от хотел в центъра на Рим. Заетоста е 365 от 365, не съм чул някой да го е утрепъл тока. Да в банята е с душ кабина.

Изображение
sts - специалист
Новоселски не мога да разбера от какво се опасяваш.
Проектантът си е вързал гащите като е сложил в таблото
в хотелската стая обща ДТЗ и всички консуматори през АП.
Даже и да се намокри сешоара утечката ще изключи
захранването му.
Hoвoceлckи - майстор
"Утечката" през човека (защото тук няма "трети" проводник). Обикновено го отричате това като безопасна опция.
Окей, нека модераторът да изтрие тази тема ка безсмислена!
krasi92 - майстор
Абсолютно безсмисленна
  • 1
  • 2

Тема "Сешоар за баня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: