Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Andri01 - майстор
:lol: :lol: :lol: Най-трудно е справянето с глупавите всезнаещи двукраки помияри. За да ги убедиш в каквото и да е,трябва да паднеш до тяхното ниво!!
KingLin - майстор
Абе те животинките са да ни радват най-вече. Аз камерите ги слагам, щото имам проблем с комшиите от едната страна, че бяха бутнали оградата и бяха напълнили сондажа с пръст и камъни. А другата причина са точно двукраките индивиди, които си разхождат любимците по нашата улица, че е крайна за квартала. Всеки ден махам лай*а от паркинга и улицата. Обаче още се боря със записването, че едно го мислех, то друго стана :wallbash:
Идеята беше да записвам на NAS (network accessed server, демек нещо като компютър с големи хардове, достъпен от всякъде) обаче се оказа, че нито IP камерите, нито NVR-a имат опция за директно записване по мрежата. Могат да качват снимки (надявам се и клиповете) по FTP. Самият NAS има софтуер играещ ролята на NVR, но той е до 2 камери безплатно. За да добавя лиценз за още 8 се плаща 350$ еднократно. Тия дни експериментирам какво мога да постигна с наличното и ще реша дали да купувам отделни хардове за NVR-a и DVR-a или да плащам лиценза. Иначе тия бюджетни камерки TVT 4MP вадят доста прилично качество на картината и могат да работят и като самостоятелна бойна единица ако им мушна по една SD карта. Стана ми смешно и друго нещо - старите камери дето имам от преди 15 години и бяха от най-скъпите тогава сравнени с евтините сегашни са едно голямо нищо :lol: Ама за снимки в работилницата ще станат :cool: Днес пуснах да записват от към улицата и утре ще пускам нарушители в групата на квартала с надежда да намалим мините пред нас.
Nimi - специалист
Въпроса може да го поставиш и така.
Ако направиш ВИК връзка 1"->1/2" колко течност/вода ще мине през връзката!? Колкото може да мине през 1" или колкото може да мине през 1/2" !?!?!?

Винаги предпочитам централно захранване буферирано с акумулатор, пред мързеливия случай някакъв UPS и PoE захранване на камерите. В мързеливия случай ползваш около 30% от капацитета на акумулатора, за сметка на евтиното окабеляване.

Тема "Захранване с прав ток - има ли полза плюсът да е с по-голямо сечение?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: