Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
нед юли 03, 2022 9:26 pmbrum написа:
Същата схема съм правил и аз (предполагам)
Цъ. Грешно предполагане. Топло, ама повечето студено…
:partyman:
MamaMy - майстор
Mного батерии, а подсветката за нощен режим ги яде като сладолед в жегата. :lol:
hidrazin - майстор
нед юли 03, 2022 10:23 pmMamaMy написа:
Mного батерии…
БатериЙ нема. :lol:
Подсветката е О.К. и няма грижи…
Студено. Много студено…
:partyman:
KingLin - майстор
Камерите са 9 броя - 6 POE и 3 коаксиалки (3-те ги имам от доста време, стари модели, но от най-хубавите за времето си и не са монтирани никога до сега), ама и окабеляването не го позволява, защото съм пускал по 1 FTP за 2 камери. Отделно и суича, който взех не е POE, че 24 портов такъв бая пари ми се видя, пък баща ми е габровец :lol: Мислех да ползвам AC/DC, примерно неомонтански, като ги захраня от 230V трасето, което също обикаля къщата на влез-излез за осветлението, обаче на 6 метра височина, под стрехата, при евентуален проблем достъпа ще е труден, особено като завърша сачака. С централно захранване ми се стори по-лесно. Вярно, че като изгори, всичките спират, ама едно 20А захранване го взех за около 40-50 лева, та мога да поддържам резервно такова. 4 от камерите са на 10-12 метра от сървърното, други 4 на около 25 метра и една на 32-33 метра. Та за това ме притеснява пада на напрежение на тия с по-голямото разстояние, като ползвам едножилен кабел. Сега докато си пия сутрешното кафе се сетих, че мога да затворя кръга, като пусна още малко кабел между двата далечни ъгъла на къщата и така би трябвало да няма проблем. Пада на напрежение, според някакъв онлайн калкулатор, ще е около 0.5V при товар от 1А, пък камерките май нямат и толкова с включена подсветка. То на POE стандарта толкова му е максимума - 1А и малко.

Не се джафкайте един друг, ами бъдете градивни. :axe: Мен ме е срам от себе си, че съм го завършил това ел. образование, а не мога да си отговоря на такъв въпрос, ама нито съм бил отличник навремето, нито го практикувам сега :-D
brum - майстор
Камерите преко сили ще ползват ампер, ампер и малко. По 65 метра при 1А кабел ще докараш около 0.8V пад ако е 2х2.5мм2. При 2.5мм2+5мм2 пада ще е 0.6V. Никакъв проблем не е. Ако случайно се появи проблем ще вдигнеш захранващото напрежение с 0.5V.

И все пак - пусни 5мм2 за земята. Теоретично е по-добре земята да е на 0.2V потенциал вместо на 0.4V.

Не му мисли много. Ако този кабел нямаш какво друго да го правиш действай с него. Не е най-правилното решение, но ще работи. А ако е най-евтиното поради излишък на кабел няма конкуретна опция. Това, че има екзотични и добри решения не означава, че трябва да действаш по тях.

А за switch-а трябваше да питаш като събираше нещата :) . При мен е 16 портов без PoE и 4 портов с PoE. Няма общо като цена с алтернативните варианти дето са 1 switch с PoE.
hidrazin - майстор
пон юли 04, 2022 8:45 amKingLin написа:
...едно 20А захранване го взех за около 40-50 лева, та мога да поддържам резервно такова.
Така си и мислех - вече налично захранване + наличен и "скучаещ" кабел.
Демек филма вече готов и няма смисъл (за теб) да променяш нещата.
пон юли 04, 2022 8:45 amKingLin написа:
То на POE стандарта толкова му е максимума - 1А и малко.
В това написаното има някакво неразбиране що е това PoE и колко може да достави.
Масови вече са PoE+ които осигуряват 30W на порт и са на достъпна цена.
Не говоря за все още екзотиките (и скъпи) осигуряващи до 100W на порт...
:partyman:
KingLin - майстор
пон юли 04, 2022 12:35 pmhidrazin написа:
Така си и мислех - вече налично захранване + наличен и "скучаещ" кабел.
Е аз питах дали има смисъл да дублирам жило, не какво да купувам. Кабела е времянката, която ползвах от комшията по време на грубия строеж. Захранването съм го поръчал от китайците заедно с NVR-a i DVR-a като си почесвах шопинг манията преди време (още не са дошли покрай тоя хак на бг пощи, ама това е друга тема). :-D
В това написаното има някакво неразбиране що е това PoE и колко може да достави.
Мда, тук си прав. Не съм отчел при какво напрежение ги дават тия 15W и автоматично приех, че става дума за 12V
brum написа:
И все пак - пусни 5мм2 за земята. Теоретично е по-добре земята да е на 0.2V потенциал вместо на 0.4V
Ок, ще дублирам масата.
Не му мисли много. Ако този кабел нямаш какво друго да го правиш действай с него. Не е най-правилното решение, но ще работи. А ако е най-евтиното поради излишък на кабел няма конкуретна опция. Това, че има екзотични и добри решения не означава, че трябва да действаш по тях.
А за switch-а трябваше да питаш като събираше нещата :) . При мен е 16 портов без PoE и 4 портов с PoE. Няма общо като цена с алтернативните варианти дето са 1 switch с PoE.
Именно. Няма да набивам пари за многожичен в момента и се надявам квадратурата да компесира. Абе всичко е породено от кинтолипсис, щото джоба се скъса като се нанесохме и действам според това, какво имам налично. Имам и 2-3 РОЕ инжектора, ама както казах съм пуснал по 1 FTP за 2 камери на всеки ъгъл и няма как с РОЕ, щото първо са недостатъчни, второ си абсолютно прав, че "поради излишък на кабел няма конкуретна опция" :)
Andri01 - майстор
На мене ми излезе много по евтино да взема куче ,вместо камери...! :?
KingLin - майстор
вт юли 05, 2022 9:03 amAndri01 написа:
На мене ми излезе много по евтино да взема куче ,вместо камери...! :?
Ще, ще, ама да оправя първо двора, че да има какво да разваля :D Пък и ти си с немска, аз ще взимам белгийска. Та първо оградите, че по-трудно да прескача.
brum - майстор
вт юли 05, 2022 8:59 amKingLin написа:
Няма да набивам пари за многожичен в момента и се надявам квадратурата да компесира.
При прав ток е все тая дали е едножичен или многожичен. За тока де. За теб е по-лесно да опънеш многожичен.

Тема "Захранване с прав ток - има ли полза плюсът да е с по-голямо сечение?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: