Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Andri01 - майстор
Двора и оградата са лесни. Ела да ти покажа как се справям с опазването МУ! :)
silent - майстор
Захранвам 6 камери със захранване на лаптоп с обявени от китаеца 12V/5A....4 се захранват 2х2 с токовите жила на коаксиален които на око ги преценявам 0,5кв....макс 0.75кв.....едната двойка е на около 15метра другата на около 8м.....5камера на около 12м и 6та на около 15 м със самостоятени жила същия размер отдалечени от захранването ....за капак всичко е на тавана където лятото темп.стига 50гр....зимата под нулата и всичко е стабилно....според мен излишно се притесняваш...даже доста си се презастраховал...
KingLin - майстор
ср юли 06, 2022 9:20 pmsilent написа:
Захранвам 6 камери със захранване на лаптоп с обявени от китаеца 12V/5A....4 се захранват 2х2 с токовите жила на коаксиален които на око ги преценявам 0,5кв....макс 0.75кв.....едната двойка е на около 15метра другата на около 8м.....5камера на около 12м и 6та на около 15 м със самостоятени жила същия размер отдалечени от захранването ....за капак всичко е на тавана където лятото темп.стига 50гр....зимата под нулата и всичко е стабилно....според мен излишно се притесняваш...даже доста си се презастраховал...
Щото гледам да вкарам в употреба това, което имам налично. Мерси, определено ме успокояваш.
KingLin - майстор
Всичко тръгна нормално, без ползване на третото жило. Под товар, вечер с включен IR, имам 11,6V в най-далечната точка.
hidrazin - майстор
Супер. А честито!
:partyman:
silent - майстор
вт юли 05, 2022 9:03 amAndri01 написа:
На мене ми излезе много по евтино да взема куче ,вместо камери...! :?
Куче пазач е минимум 100лв на месец за храна ....отделно ваксини хапове и прочие....кое му е по евтното...
Инак браво само дет се притесняваше и си напълно в стандарта +-5% отклонение от номинала...
Andri01 - майстор
Храната му НЕ е 100 лв на месец ваксините-1 път годишно и ежемесечно /през лятото против кърлежи /. Но въпрос на виждане. Ако те "нарочат" обаче,нито камера ,нито куче спасява играта. Е,не цигани разбира се, има и интелигентни крадци.
silent - майстор
Основния проблем за обикновенни хора като нас е кафявата чума и някоя друсалка... Интелигентен крадец няма да се засили да ни краде скъсаните цървули....не искам да отварям спор но като изхранващ 2големи кучета считам че минимума за добро отглеждане на куче е 100лв за храна...и понеже сме на темата за мен куче пазач е по сигурния вариант но и по скъп и трудоемък...храниш чистиш и т.н...и не може да мръднеш ако няма човек който да ги храни...камерата е пунта мара плаши гаргите....аз основно ги ползвам да видя що лаят кучетата и кой минава по улицата...да не отваряме тема дали имам право или не...не ми пука...
Andri01 - майстор
:partyman: Моето е едно, 45кг. живо тегло - порода: немска овчарка. 4-то по ред в двора и.... :?
hidrazin - майстор
ср юли 13, 2022 9:53 pmAndri01 написа:
Моето е едно, 45кг. живо тегло - порода: немска овчарка. 4-то по ред в двора и...
...и на нас ни боли за поредния помияр. Спраявето с овчарката е елементарно.
И като бонус - глухендер.
Електрониката е безпристрастна... И за предпочитане пред какъвто и да е помияр....
:partyman:

Тема "Захранване с прав ток - има ли полза плюсът да е с по-голямо сечение?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: