Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
jair - напреднал
Имаме двойна конзола за контакти, предвидена в гърба на кухненския плот. Само че след монтирането му, най-вероятно поради крива стена, има около 2см между отвора в гърба и вградената конзола.

Снимка: https://imgur.com/22uf6CJ

Как се процедира в такива случаи? Рамките ми като цяло са от тези със скобите, никакъв шанс да се захване за каквото и да било при тази ситуация. Гледах, че като има някаква допълнителна повърхност пред конзолата обикновено се ползват винтчетата за завиване без законтрящите скоби. Това ли ми е единствения вариант и в тоя случай? Предполагам ще трябва да търся супер дълъг винт за да може да влезе достатъчно дълбоко в конзолата.

Или има някакви други алтернативи и как се прави по принцип? Едва ли съм първия с подобен проблем.
iliya_i - майстор
Двойна кутия за гипсокартон. Монтира се директно на гръбчето. Скобичките и ще захванат за гръбчето.
Изображение
На старата в стената се изрязва средната преграда за да не пречи.
brum - майстор
Точно. Фиксираш кутията към гърба, не към стената.
jair - напреднал
Ясно. Дано успея да наместя другата конзола без да се налага къртене на стената отзад.
brum - майстор
Намести конзолата така, че да е на правилното място. Малко изкъртена стена отзад не ти е проблем, защото не се вижда. Но 2см разминаване по хоризонтална линия на контактите се вижда. Имаш плот който е в близост и всяко разминаване на контактите по височина се вижда много.
kozl - майстор
чет сеп 15, 2022 6:08 ambrum написа:
Намести конзолата така, че да е на правилното място. Малко изкъртена стена отзад не ти е проблем, защото не се вижда. Но 2см разминаване по хоризонтална линия на контактите се вижда. Имаш плот който е в близост и всяко разминаване на контактите по височина се вижда много.
И кое е правилното място - отвора в плота или :?
Промяна в изрязания отвор в плота как ще стане?
Според мен мястото е там където е отвора в плота, па дори и да се разминава с нивото на другите контакти.
Иначе преработка на плота как, а и от какво е плота?
kozl - майстор
чет сеп 15, 2022 12:04 amjair написа:
Ясно. Дано успея да наместя другата конзола без да се налага къртене на стената отзад.
А дано ама надали. 2 см е значително отклонение.
Какво те притеснява къртенето? Пази кабелите.
jair написа:
Гледах, че като има някаква допълнителна повърхност пред конзолата обикновено се ползват винтчетата за завиване без законтрящите скоби.
За контактите аз разчитам повече на винтчета и скобите тип "котешка лапа" ги махам. Но ползвам конзоли с вградени отвори за винчета, в които се захваща рамката на контакта/ключа.
За по-малки разминавания съм изрязвал конзолите по дебелината на плота и съм ги лепил с монтажно лепило към плота. После монтирам рамките към изрязаната предна част от конзолата.
Но при 2 см разминаване няма да влезе контакта зад прерязаната рамка и следва къртене.
Контактът се монтира на гърбът, не на плота.
Бръма пише за естетическата страна на нещата- проблем тук не съществува, според мен, или ако има разлика в нивата, между контактите, то това вече е факт.
Проблем има единствено с дълбочината на монтаж, а решението вече е дадено.
krasi92 - майстор
Козл. При прочит на заданието пише за крива стена и дълги винтове което според мен значи че монтажника ги е понадупчил по хоризонтала да са еднакви.
kozl - майстор
чет сеп 15, 2022 7:42 amkrasi92 написа:
Козл. При прочит на заданието пише за крива стена и дълги винтове което според мен значи че монтажника ги е понадупчил по хоризонтала да са еднакви.
Ако монтираната в стената конзолата е в съосие с отвора, което на снимката не личи добре, защото не се вижда ни горния, ни долния край на конзолата, то заблудил съм се от снимката, че има вертикално разминаване м-у отвора в гърба и монтираната конзола. Еми ко да се праи :? Придобих навик да не се дофатам мноо на обясненията и да вервам повече на снимковия материал, но изглежда съм се подвел по картинката 8-[
Е то ако това му е проблема да си търси винтове с подходяща дължина и да хваща рамката в отворите на конзолата и това НЕ е проблем за мен.
А да ни занимава с тема за 20 мм по дълги рапидки..... #-o

Тема "Рамка на конзола в гръб на плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: