Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
krasi92 - майстор
Илия е дал решението. При разминаване на двете конзоли тази в стената става жертва на прогреса
чет сеп 15, 2022 8:05 amkrasi92 написа:
Илия е дал решението. При разминаване на двете конзоли тази в стената става жертва на прогреса
Е нищо де, нека си попишем!
kozl - майстор
чет сеп 15, 2022 7:16 amТрифон П.Трифонов написа:
Контактът се монтира на гърбът, не на плота.
Да се чете гръб в случая. Всъщност материала не е ли камък 20 мм :? Ако тъй 20мм деб.на камъка +20мм отклонение от повърхнината на рамката за контакт +15 мм за захват в отворите на конзолата е = или > от 55мм дълга рапидка Ф3мм.
А тълкуването за плот не е само:
плотът, плота, мн. плотове, (два) плота, м. Горна равна част на маса, шкаф и др. или самостоятелна плоскост с различно предназначение. Готварски плот.
А и "самостоятелна плоскост с различно предназначение", примерно за гръб :?
kozl - майстор
чет сеп 15, 2022 8:05 amkrasi92 написа:
Илия е дал решението. При разминаване на двете конзоли тази в стената става жертва на прогреса
Не съм сигурен ако това е вярно:
krasi92 написа:
Козл. При прочит на заданието пише за крива стена и дълги винтове което според мен значи че монтажника ги е понадупчил по хоризонтала да са еднакви.
Не съм сигурен в снимката. Долния кряй ня вградената в стената конзола е препречен от що ли :?
Да не би плоскостта на гърба да не е премахната изцяло и там да препречва долния край на конзолата?
brum - майстор
Сега видях снимката. Като гледам кабела стената най-вероятно е ГК. Извади конзолите от стената и ги премести на гърба на кухнята.

Трябва много прецизна работа, за да успееш да монтираш контактите през гърба на кухнята към стената. По-удачно в такива ситуации е да не се монтират конзолните кутии където ще е кухнята, а само да се изведе кабела. Дупките в стената се нацелват по-лесно като се правят след като е сложен гърба.
kozl - майстор
Съвети има с къртене без къртене, а какъв е точно случая може да се изясни само от автора.
Какво прегражда конзолата, може ли да се премахне това и достъпни ли са всичките отвори по конзолата за захващане на рамката с по-дълги рапидки?
jair - напреднал
Ще направя по-късно през деня по-читави снимки, мерси за енергията и емоциите които влагате в проблема :)

Под кривина имам предвид, че гърбът е перпендикулярен на страниците, докато стената не е, т.е. разстоянието между плот и конзола е да речем 2см в левия край и 2.2 в десния. Ще снимам и това после. Стената е тухла, а гърбът е техн. камък, т.е. него не можем да го пипаме.

Ако стане с по-дълги винтове - супер, но заради въпросното отклонение на стената не съм сигурен, че ще прилепне плътно и второ дали ще е достатъчно здраво, имайки предвид, че тези контакти често ще се използват. Засега сякаш най ми допада предложението за захващане на ГК конзола директно за гърба, мисля че ще е най-здраво, пък ако трябва ще се разкърти малко стената отзад.
чет сеп 15, 2022 9:47 amkrasi92 написа:
:weedman:
Краси, не е лесно, съгласен съм.
От една тъпа конзола, докторантура подкарах, та чак на тъжителят му стана неудобно.
hidrazin - майстор
чет сеп 15, 2022 10:15 amjair написа:
... захващане на ГК конзола директно за гърба, мисля че ще е най-здраво, пък ако трябва ще се разкърти малко стената отзад.
+1
Имай едно на ум че конзолите като оная от снимката обикновено са "дебели" 45 милиметра.
Минимално толкова дълбочина трябва да имаш за да влезе в дупката и да не стърчи.
:partyman:

Тема "Рамка на конзола в гръб на плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: