• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
пет сеп 16, 2022 8:47 amvalentino76bs написа:
чет сеп 15, 2022 10:51 amhidrazin написа:
Ай стига с фантастиките. Още малко и ще измислите нова електроника.
В готварските фурни/печки/плотове няма термодвойки.
Никоя термодвойка НЯМА специфично съпротивление.
:partyman:
Има :)
Айде стига вече де!

"В термистора, изменението на температурата променя съпротивлението на техния материал. Докато при термодвойките промяната в температурата предизвиква напрежението между проводниците на различни метали."

https://illustrationprize.com/bg/105-di ... istor.html
kozl - майстор
А оно и две релета има, но пък без едното фурната работи :?
Мое да са две като некво осигуряване към намаляване на вероятността от залепване на контактите на релето, като контактите на двете релета са свързани последователно на веригата :?
Аз предположих, че едното е за защита, а другото свързано с таймерните функции на фурната :roll:
"Термодвойките" на снимките аз наричам термоключ, щото таквоз им действието - включват или изключват при някаква Т.
Обаче на това са "силови" елементи предвидени за директна употреба към нагревателите. Т.е. имам съмнения, че са към управлението на релетата.
Вероятно автора се е лишил от неква защита :? , но пък мое да си ползва фурната.... :roll:
Козлин, по просто е- просто прочети още само веднъж обясненията на Милен, като четенето да е съпроводено и с поглеждане цветовете на жиците.
Надявам се този спазъм да престане!
valentino76bs - майстор
пет сеп 16, 2022 9:01 amТрифон П.Трифонов написа:
пет сеп 16, 2022 8:47 amvalentino76bs написа:
чет сеп 15, 2022 10:51 amhidrazin написа:
Ай стига с фантастиките. Още малко и ще измислите нова електроника.
В готварските фурни/печки/плотове няма термодвойки.
Никоя термодвойка НЯМА специфично съпротивление.
:partyman:
Има :)
Айде стига вече де!

"В термистора, изменението на температурата променя съпротивлението на техния материал. Докато при термодвойките промяната в температурата предизвиква напрежението между проводниците на различни метали."

https://illustrationprize.com/bg/105-di ... istor.html
Обърка се ,виж червеното къде съм маркирал!
пет сеп 16, 2022 9:09 amvalentino76bs написа:
Обърка се ,виж червеното къде съм маркирал!
Вярно, прав си.

Със същият успех мога да кажа- ти се обърка, пиша го за Хидрата, но няма да лъжа я. Виж, други са толко мазни, че винаги успяват.
kozl - майстор
В печките де съм бъркал, термодвойка до са не съм открил.
Но не смея да твърдя, че няма, асобено когато има и електроника :roll:
Електронна логика може да "чете" от термистори и позистори, което е напълно достатъчно. И все ми се струва, че ще са по-удачни от термодвойка дори и като цена.
А термоключовете от снимките са направени с цел да се ползват без допълваща електроника. Но пък могат да се комбинират и с електроника.
gogo7777 - майстор
пет сеп 16, 2022 9:04 amkozl написа:
А оно и две релета има, но пък без едното фурната работи :?
Мое да са две като некво осигуряване към намаляване на вероятността от залепване на контактите на релето, като контактите на двете релета са свързани последователно на веригата :?
А може едното да комутира фазата, а другото нулата. От снимката така ми се вижда (като разположение), но не съм сигурен.
:drinkers:
Милен4000 - помощник
пет сеп 16, 2022 10:05 amgogo7777 написа:
пет сеп 16, 2022 9:04 amkozl написа:
А оно и две релета има, но пък без едното фурната работи :?
Мое да са две като некво осигуряване към намаляване на вероятността от залепване на контактите на релето, като контактите на двете релета са свързани последователно на веригата :?
А може едното да комутира фазата, а другото нулата. От снимката така ми се вижда (като разположение), но не съм сигурен.
:drinkers:
Здравейте отново.Съжалявам,че заради мен се разпалиха спорове.Грешката ми е,че термоограничителите нарекох термодвойки.Извинявам се .Печката има два ,поне видими термоограничитела,единият постоянно отворен,а другият постоянно затворен и в началото като ги пробвах с уреда,единият ме подлъга,че е развален,а той бил здрав,проблема го открих като го рагрях и той затвори.Открих,че командват степените на вентилаторите.Може да има и други,които са скрити да командват като защита,не знам.А по повод двете релета:мисля,че са постоянно отворени ,и когато включа превключватела за функциите те затварят и едното пропуска нулата,а другото фазата.Едното е повредено,но понеже е запоено за платката,не е в моята компетентност,а носих платкта на майстор,който разбира,но не знам защо не откри повреда и аз реших да се справя сам с проблема.Реших да оставя фазата под контрола на реле,а да заобиколя проблемното реле с нулата.И затова поисках мнение тук от човек,който е на ти с такива уреди,дали не е грешка това мое решение.Печката си работи,но това не ме успокоява,защото не съм майстор по електрики,но не съм и бос по темата и знам,че не е шега човек да си играе с ток.Затова поисках мнение тук.Отново се извинявам и благодаря,че все още има хора готови да помогнат!
gogo7777 - майстор
пет сеп 16, 2022 11:06 amМилен4000 написа:
......Реших да оставя фазата под контрола на реле,а да заобиколя проблемното реле с нулата.И затова поисках мнение тук от човек,който е на ти с такива уреди,дали не е грешка това мое решение......
Ако релетата касаят само нагревателите не виждам причина за притеснение заради шунтираното нулево.
Ама и аз не съм спец де..... :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Фурна за вграждане Миеле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: