Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
preslav - майстор
пон сеп 26, 2022 7:04 pmkrasi92 написа:
А предписанието е?????. Разклонители с копче😀😀😀. Как това място е работило толко години без тези разклонители. Предполагам е стара сграда на държавната администрация.
Предписанието не е да се слагат разклонители, а да се изключват машинките. Това с разклонителите си го е измислил (вероятно) някой от ръководителите за отбиване на номера.
На мен ми е интересно къде до момента са били наръгани всичките тея щепсели на лаптопи, принтери и проектори - вероятно пак в разклонители. Тогава каква е трагедията ако сегашните разклонители се сменят с такива с копче? Остава си въпросът, а кой ще изключва копчето, същият оня служител, който не желае да си изгаси лаптопа, принтера или проектора преди напускане на работното място?
kozl - майстор
Гасне, гасне, изгасне.
Кое е изгасеното :?
Аз помня случай на запален кабел за духалка 2 kW.
Печката изгасена, но кабела под напрежение, защото не е изваден щепсела от контакта.
Та нещо такова и с разклонителите.
Е верно статистически риска намалел :roll:

А доколко предпазителите пазят :?
Преди няколко месеца имаше теч в съседния вход. Прегоря кабел 2×1,5 мм на АП 10А за захранване на ОЧ в сутерена. Е пожар немаше, че там де горял само бетон при прехода през плочата и го видел комшия да светка като заварка та спрел ръчно АП-то.

Тема "Електроуреди и Stand-by режим" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: